Mijn naam is Albert Kloosterboer, geboren in 1955 in Almen, een mooi dorpje in de achterhoek tussen Zutphen en Lochem. Mijn ouders hadden een gemengd boeren bedrijf, half landbouw half veeteelt en ik werkte al van jongs af aan mee op de boer derij. Mijn vader, boer in hart en nieren, had graag gezien dat ik het bedrijf zou voortzet ten, maar ik voelde toch te weinig voor dat vak en wilde een heel andere kant op. Na de middelbare school in Zutphen ben ik naar de zeevaartschool in Amsterdam gegaan en heb daar het diploma Stuurman Grote Handelsvaart gehaald. Vervolgens heb ik bijna negen jaar als stuurman gevaren bij de rederij Nedlloyd. Met vrachtschepen over alle wereldzeeën. Vaak lang van huis, maar veel gezien. Een mooie tijd. In 1982 getrouwd en in Vlissingen komen wonen. Om meer thuis te zijn ben ik in 1984 loods geworden op de Westerschelde en na 29 jaar in 2013 met Functioneel Leeftijds Pensioen gegaan. Wat te doen na je pensioen? Als je pensioendatum nadert, ga je als vanzelf nadenken over wat te doen met al die vrije tijd die op je af komt, zeker als je, zoals ik, geen hobby's hebt die veel tijd vergen. Vrijwilligerswerk, en dan het liefst in de natuur, ligt al snel voor de hand. Via Frans en Ria Bos, al jaren vrijwilliger bij zowel Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren (WLW) als bij Hout@Co, kwam ik begin 2013 bij de club van Thomas Collette. Later dat jaar kwam er een plekje vrij bij Hout@Co en kon ik ook daar aan de slag. Mooie locaties Bezig zijn in de natuur met een enthousiaste groep mensen is leuk om te doen en het idee dat je meehelpt het landschap in stand te houden geeft voldoening. Wat voor werk ik doe maakt mij niet zoveel uit. Bij WLW is wilgen knotten de hoofdmoot, maar grasharken in de duinpannen bij Valkenisse of aan het Veerse Meer is ook leuk als afwisseling en nuttig voor het in stand houden van leefgebieden voor o.a. vlinders en bijen. Mooi vind ik ook dat je op prachtige plekjes op Walcheren komt waar je anders niet snel komt of zelfs niet mag komen. Trekdijk, Blikkendijk, Vroondijk en Sloeveer zijn zo een paar plekken waar ik tot voor kort geen weet van had. Met Hout@Co komen we vooral bij particulieren en is bomen omzagen (niet door mij overigens) en afvoeren de hoofdmoot. Vaak beloond met iets lekkers bij de koffie en een enkele keer zelfs soep na einde werk. Als afsluiting van het seizoen is er dan bij WLW nog een altijd goed verzorgde en boeiende dagexcursie. Favoriet gereedschap Drie jaar geleden had ik nog nooit van een jirizaag gehoord. Nu is het mijn favoriete stuk gereedschap en heb ik er één in eigen beheer. Ik hoop, als mijn gezondheid het toelaat, dit nuttige werk nog lang te mogen doen. De Boom In Writer 2015 Stichting Landschapibe^w Zee>and 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 29