Kleine cultuurhistorische elementen zoeken grote sponsoren! Door: Theo Aernoudts, medewerker SLZ Afgelopen 15 jaar zijn er veel cultuurhisto rische elementen opgeknapt met subsidie van de Provincie Zeeland, gemeentes en Nationale Postcode Loterij. De laatste jaren hebben wij bij enkele gemeentes nog wat kleine elementen kunnen herstellen dankzij de bijdragen die bedrijven in het gemeen telijk herstructureringsfonds storten. Een aantal gemeentes heeft er voor gekozen om o.a een bijdrage te leveren aan het behoud en herstel van kleine elementen in hun gemeente. Omdat er nog steeds vraag is om kleine elementen te herstellen zullen we op een creatieve wijze sponsoring aan bedrij ven moeten vragen. Onder de noemer van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen en het behoud van het cultureel erfgoed denken we dat bedrijven toch enthousiast te maken moeten zijn! Zo denken we aan het herstel van een bakkeet door een bakkerij- bedrijf/ meelfabriek. Bij het herstel van een wagenhuis zou je kunnen denken aan een carrosseriebedrijf. Het Weegbrughuisje in St. Philipsland is geopend op 7 november ji. Foto: Theo Aernoudts Ook een idee? Onlangs vond de opening plaats van de weeg brug in Sint Philipsland. Een project waar de Heemkundige Kring St Philipsland zich vol voor heeft ingezet. Door doorzettingsvermogen, actief bedrijven benaderen voor een financiële bijdrage of een bijdrage in natura, zijn ze er in geslaagd een vervallen weegbrug met weeg huisje in ere te herstellen. Een andere wijze zou kunnen zijn dat projecten gekoppeld kunnen worden aan bedrijfsnamen. Het verhuisbedrijf 'De Zwaluw' zou iets kunnen betekenen voor onderdak van diverse zwaluw soorten of firma Bogaard zou iets kunnen bete kenen bij de aanleg van dorps-boomgaarden. Mocht u nu contacten hebben met bedrij ven die op deze manier een bijdrage willen leveren aan ons landschap, dan zien we dit met belangstelling tegemoet! Maar ook als particulier zijn er mogelijkheden. Stel u heet Bakker, Kerkhof, Wielemaker, de Smidt enz. dan kunnen wij wel een goede naam-gerelateerde bestemming vinden voor uw donatie! Ook als u niet direct een link heeft met een van de pro jectthema's of onderdelen, is uw donatie uiter aard van harte welkom. Wij horen uw ideeën graag! Mail naartheo@slz.landschapsbeheer.nl 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 33