Kort nieuws Verhuizing SLZ Vanaf half november houden we kantoor aan het nieuwe pand aan Klein Frankrijk 1, 4461 ZN te Goes het telefoonnummer blijft 0113-230936. Abonnement De Boom In Vanaf 2016 voeren we een betaald abon nement in voor de papieren versie van De Boom In, dit blad wat u nu leest dus. Wie nog een gedrukt exemplaar wil ontvangen vragen we om een bijdrage van 15,- per jaar. Uiteraard ontvangen onze vrijwilligers, overeenkomsthouders, eigenaren met een abonnement en andere direct betrokkenen nog wel de papieren versie gratis. Als gratis alternatief bieden we De Boom In digitaal aan. Heeft u hierin interesse? Geef u dan op via info@slz.landschapsbeheer.nl onder vermelding dat u De Boom In digi taal wilt ontvangen. Duurzaam goed doel De Stichting Regionale Bestrijding Varkens Invasie (SRBVI) in Oost Zeeuws Vlaanderen heeft jarenlang gestreden tegen de groot schalige varkensinvasie in Oost Zeeuws Vlaanderen. Na de laatste, voor de SRBVI positieve uitspraak van de Raad van State, is de doelstelling van de SRBVI behaald. Als gevolg daarvan heeft men besloten om de stichting op te heffen. Het resterende saldo wilde men graag voor een duurzaam doel bestemmen. Om die reden heeft de SRBVI besloten om de gelden te bestemmen voor het project "leder dorp zijn hoogstamboogaard" in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Vanuit SLZ wil len we de SRBVI hartelijk danken voor de bijdrage. Groen en Doen Voor wie een voucher heeft aangevraagd voor Groen en Doen: als het goed is heb je al bericht gekregen of deze is toegekend. Op dit moment zijn er, voor zover wij weten, 28 vouchers toege kend aan groepen waar SLZ mee samenwerkt. Wij zijn blij met de mogelijkheden die dit biedt voor het versterken van de kennis over natuur en landschap en de kwaliteit en veiligheid van het beheerwerk. NLDoet 2016 Ook dit jaar kan via www.nldoet.nl een bijdrage tot 400 gevraagd worden voor uitvoering van klussen. In 2016 zijn de NLDoet dagen op 11 en 12 maart. Graag ondersteunt SLZ jullie weer bij klussen in natuur en landschap of het stads/ dorpsgroen. Denk aan acties voor flora en fauna, erfgoed, educatie. Denk aan bestaande en aan nieuwe activiteiten. Idee voor groepen landschaps beheer: benut NLDoet als afsluiting van jullie seizoen. De NLDoet bijdrage kan (deels) ingezet worden voor de huur van SLZ gereedschap op jullie werk dag. SLZ kan dus zorgen voor gereedschappen en materialen (huur pakket, bv. zagen, takken- scharen, ladders), maar ook bv. werkvoorbereiding als maaiwerk, voorafgaand aan plaggen of t.b.v. van broedvogels. Het maaisel kan dan op de werkdag worden afgevoerd. We zijn benieuwd naar jullie reacties of vragenvia peter@slz.landschapsbeheer.nl (06-46645990). Laatje eigen walnoten persen tot olie Op zaterdag 9 januari 2016 bieden we de moge lijkheid aan Zeeuwen om hun eigen walnoten oogst te laten (koud)persen tot notenolie. Goed gedroogde walnoten kunnen in schaal worden aangeboden. 1 kg noten in schaal levert onge veer aan 200ml olie op. Met behulp van sociale instellingen worden deze harde noten gekraakt en manueel gesorteerd. Begin mei organiseren we een terugkom dag waarbij de olie kan worden opgehaald. Meer info op de SLZ website.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 34