vertelt Jan. "In de eerste jaren vond ik vooral de inzet van het personeel en vrij willigers bewonderenswaardig: wat een werk werd er verzet met de zeer eenvou dige en soms tweedehands gereedschap pen en vervoermiddelen!" Jan vindt de realisering van de diverse wandelroutes en de vele erfbeplantingen die onder begeleiding van SLZ aangelegd zijn, erg mooie projecten. Hij vindt de deskundig heid en betrokkenheid van het personeel met landschap en erfgoed bijzonder. Jan herinnert zich een werkdag in het Schouws duingebied. "Er werd een bij zonder plantje aangetroffen en dan lagen er binnen de kortste keren drie mede werkers op hun knieën te discussiëren over de naam van dat plantje. En ook de excursie naar een kerkhof op Zuiddorpe is me bijgebleven: dat ze dan met -3 graden uitgebreid met een loupe de korstmossen op een kerkmuurtje bestuderen." Hij heeft ook goede herinneringen aan het jaarlijkse wilgen knotten met de andere bestuursleden, met na afloop een goed gesprek en een drankje bij de potkachel. Jan vindt de adviesfunctie van SLZ voor het behoud van het landschap erg belangrijk. Voor relatief weinig geld kan SLZ veel tot stand brengen. Marleen Vermeer is in september 2013 gestart als bestuurslid. Zij heeft zich gericht op vrijwilligers en burgerparti cipatie, zaken waarmee ze in haar baan bij ZB planbureau (voorheen Scoop) ook bezig houdt. Marleen vertelt: "De natuur werkdag in Terneuzen vorig jaar was heel leuk om mee te maken. Er werden volop bomen geknot. Dat er op die dag zoveel vrijwilligers tegelijk op de been waren, dat was fantastisch! Ook de bijeenkomst met SLZ-medewerkers op een oude begraafplaats vond ik bijzonder. Ik wist nog niet dat dit ook bij het werk van SLZ hoort. Het is de moeite waard om dit erfgoed te bewaren en toegan kelijk te maken. De reden dat ik afscheid neem van het bestuur is dat het mij aan voldoende tijd ontbreekt om meer in te brengen dan dat ik nu doe. Alleen de vergaderingen bijwonen vind ik erg mager. Ik heb bewondering voor al die mensen die zoveel bijdragen aan het mooie landschap in Zeeland. Succes allemaal!" Op 27 november nam SLZ officieel afscheid van de scheidende bestuursleden. Zij hebben op die dag alle vier een hoogstamfruitboom geplant in de Hof van Heden, te Oostkapelle. Het SLZ bestuur bestaat uit zeven personen. De overige drie zijn Ria Geluk, JoTimmers en Rinus van 't Westeinde; zij blijven in functie. De opvolgers van Jan, Willem, Lous en Marleen zijn deels al bekend; René Verhulst als nieuwe voorzitter en Thomas Colette als bestuurslid voor de sector "vrijwilligers". Ze zullen in een volgende editie van "De Boom In" aan u wor den voorgesteld. De Boom In Winter 2015Stichting Landschapsbeheer Zeeland 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2015 | | pagina 9