Iéder dorp zijn boO^gaard Door Sylvia Tuinder en Rudie Geus, medewerkers SLZJ flpL 'leder dorp of wijk zijn boomgaard' is samen met bewoners werken aan het ontwikkelen van een hoogstamboomgaard in je eigen omgeving. Een uitdagend project voor heel Zeeland! Een project van samenwerken Bewoners werken samen bij de ontwikkeling en aanplant van een boomgaard. Een stukje grond waar we mogen planten is het uitgangspunt. Samen met bewoners bedenken we wat we planten en welke rassen er kunnen staan. Oude rassen zijn natuurlijk voor velen een extra beleving! Samen wordt nagedacht over het beheer van de boomgaard en worden andere bewoners betrokken die mee kunnen planten of profiteren van de boomgaard. Betrokken bij het project zijn bijvoorbeeld dorpsraden en bewoners, scholen, particulieren en stichtingen, recreatieondernemers, bedrij ven, recreanten, grond- of erfeigenaren, terrein beheerders en vrijwilligers. Actieve bewoners: Samen bomen planten, samen onderhoud doen. Het aanplanten, opknappen of onderhouden van de boomgaard vindt plaats door de bewo- nersgroep onder begeleiding van SLZ. We delen de kennis over aanplant en beheer in begeleiding op maat of bij cursussen en prak- Aanplant van het Sasse Suikerhof, eerste boom door wethouder Frank van Hulle i.s.m. leden van de Stadsraad Sas van Gent. In deze boomgaard zijn ook enkele typisch oude fruitrassen geplant, opgekweekt door vrijwilliger Eddie Dobbelaar. Het betreffen onder ander de Rode Suikerpeer en de Zuid Hollandse Suikerpeer.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 10