H Even voorstellen: 2 nieuwe bestuursleden bij SLZ Door Nettie Wilderom, medewerker SLZ Waarschijnlijk zijn ze voor veel van onze lezers geen onbekenden. René Verhulst, burgemeester van de gemeente Goes en Thomas Collette, al vele jaren coördinator van Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren. We zijn blij ze als nieuwe bestuursleden bij SLZ te verwelkomen. Nieuwe voorzitter René Verhulst is burgemeester van Goes. Ik spreek hem op zijn kamer in het stads kantoor. Toen SLZ-bestuurslid Rinus van 't Westeinde hem benaderde met de vraag of hij voorzitter wilde worden, hoefde hij niet lang na te denken, vertelt hij. Het landschap in Zeeland heeft zijn oprechte interesse, wat ook blijkt uit alle kennis die hij tijdens ons gesprek eta leert. En dat SLZ met haar werk mensen bewust maakt van de waarde van het landschap, vindt hij erg belangrijk. "Toen ik nog wethouder was in Utrecht was ik ook voortdurend bezig met het betrekken van mensen bij hun leef omgeving. Het maakt de plaats waar je woont veel prettiger, als er bewoners zijn die betrokken zijn, dingen organiseren of regelen in hun buurt. Dat geldt in de stad, maar ook voor het buitengebied. Projecten zoals 'Ieder dorp zijn boom gaard' waarbij bewoners zelf met behulp René Verhulst Foto: Nettie Wilderom van SLZ openbaar toegankelijke hoogstam- boomgaarden aanplanten en beheren, helpen daarbij. Net als tal van andere activiteiten van SLZ, zoals het organiseren van knotwerk- dagen met scholieren en het aanleggen van boerenlandpaden." Afkomst René Verhulst is opgegroeid in Kapelle. Twee van zijn ooms waren fruittelers en een tante was boerin. Hij speelde vroeger in de boom gaarden rond Kapelle, had een vakantiebaan tje als bessenplukker en werkte er op de fruit veiling. Hij woonde daar tot hij in Utrecht ging studeren. Daar bleef hij wonen en werken tot De Boom In Lente 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 21