ArcGIS Online-2015, versie 2 Jaarbericht 2015: WANDELNETWERK Door: Arjan de Hulster, medewerker SLZ Het onderhoud van het Wandelnetwerk Zeeland is een taak van SLZ. In totaal gaat het om 2518 km wandelroutes- en paden en om 6346 objec ten die wij onderhouden. Hiervoor zijn een kleine 200 vrijwilligers actief met controle en herstel. Online schademeldingen Om dit te organiseren is het noodzakelijk dat wij een goed computerprogramma hebben, waarin wij schademeldingen kunnen verwerken. Dit is ArcGIS Online. Online betekent dat al onze con- trolevrijwilligers thuis, achter de computer de meldingen kunnen invoeren. De reparatiegroep kan aan de hand van deze gegevens de repara ties uitvoeren. Zij kunnen op de kaart zien waar wat aan de hand is en wat er moet gebeuren. Meldingen krijgen wij ook rechtstreeks binnen van wandelaars of via de VVV, op hun website kun je meldingen invoeren. Resultaten In 2015 was het systeem bijna volledig operatio neel en dit stukje gaat over de resultaten van dat jaar. Op het kaartje ziet u de spreiding van de meldingen over Zeeland. Wat opvalt, is dat er grote verschillen zijn tussen de regio's, in sommige veel meldingen; b.v. Zuid-Beveland, Walcheren en Schouwen-Duiveland en andere minder. De belangrijkste reden is dat nog niet iedereen volop gebruik maakt van het programma ('dat lossen we zelf wel even op0 maar voor het overzicht van de werkzaamheden is het jammer als dit niet wordt gemeld. Een andere reden is dat er nog geen volledig wandel netwerk is op Tholen en Reimerswaal. Categorieën Wij hebben de meldingen onderverdeeld in categorieën. Het blijkt dat de meeste meldingen gaan over de 'tussenbewegwijzering', dus de bewegwijzering tussen de knooppuntpalen. Verder zijn er ook veel meldingen over de knooppuntpalen. Dit betreft dan beschadiging of ontbreken van de bewegwijzering door vandalisme of door (maai)werkzaamheden. Over het pad zijn soms klachten, met name als het gras te lang is. De andere meldingen betreffen: overstapjes, informatiepanelen, bruggen, banken, trappen, klaphekjes en trek- vlotjes. We kregen zelfs een melding over Alaska, deze hebben we doorgegeven aan de Eskimo's. In totaal hebben wij ruim 500 meldingen ontvangen, deze zijn allemaal door SLZ mede werkers én door onze vrijwilligers verwerkt! Overzicht spreiding meldingen Wandelnetwerk Zeeland 2015 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 12