Het oude Brandspuithuis kan "De Boom In"! Jaarbericht 2015: CULTUURHISTORIE Door: Wim van Haveren, vrijwilliger Het Oude Brandspuithuis Ondanks dat de titel iets anders doet vermoeden, zijn we als vrijwilligers van Het oude Brandspuithuis reuze verguld om onszelf te presenteren in het "kwartaalblad van SLZ"! In 1926 liet Mevrouw Tak van Vollenhove, die blijkbaar naar volle tevredenheid op de buitenplaats Vrederust (nu Wel gelegen) op het Walcherse Serooskerke had gewoond, 10.000 gulden na aan de Gemeente. Hiervoor moest wel een lijk koets worden gekocht en een stalling voor worden gebouwd. De gemeente besloot ook het (onder een afdak bij de kerk staande) brandspuitje onder te brengen terwijl de veldwachter opteerde voor 2 arrestantencellen. Uiteindelijk werd dit gebouw voor 6483 gulden gebouwd inclusief de slangen toren voor het drogen van de vlas slangen en een prachtig ijzeren hekwerk langs de weg. Dit hek overleefde 2 maal het zoute water niet, maar kan dankzij SLZ binnenkort in ere worden hersteld! In 1962 werd de lijkkoets gesloopt, iedereen wilde in een Mercedes of Chevrolet naar de laatste rustplaats worden geredenIn 2008 is voor de vrijwillige brandweer een moderne kazerne gebouwd en vanaf eind 2011 kon Het oude Brandspuithuis van de gemeente worden overgenomen. Goud,Rood en Rouw De Stichting Het oude Brandspuithuis werd opgericht om een Historisch educatief Centrum op te zetten met de thema's Goud (geschiedenis van Serooskerke met als hoogtepunt de vondst van de bijna 1100 gouden munten in 1966), Rood (de geschiedenis en educatief programma van de brandweer in Zeeland) en Rouw (de geschiedenis van de uitvaart). 18 april 2015 werd het geopend en binnen kort zal het compleet worden als het hekwerk wordt aangebracht! Serooskerke op Walcheren, een dorp met verrassingen... De Boom In Zomer 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 13