Na de cultuurhistorische themadagen in 2013 'Lijnen in het landschap' en 2014 'Op de grens van land en water', organiseerden we in 2015 de themadag 'Op de grens van land en water; Erfgoed veiligstellen, beleven en vooruitkijken'. Dit in goede samenwerking met Projectbureau Zeeweringen, Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de provincie Zeeland. Onderstaand een beeld van de dag, waarbij het accent ligt op de bijdragen die vanuit SLZ werden geleverd. Onderwerpen die dit keer aan bod kwamen waren cultuurhistorie en natuur op en rond dijken. De dag was op 18 juni 2015 in de gerestaureerde Nieuwe Kerk in Zierikzee. Een laatste keer met Projectbureau Zee weringen, omdat dit bureau na 2015 stopt. Sinds 1997 versterkten ze de steenbekleding van de Zeeuwse dijken over 325 kilometer. Aftrap De themadag werd geopend door Dijkgraaf Toine Poppelaars, waarna Jeanine Dekker namens SCEZ ons meenam in een kijkje in de geschiedenis van de Zeeuwse kust- versterkingen en de vele dijkdoorbraken. Gedeputeerde Carla Schönknecht benadrukte het belang van cultuurhistorie bij beleven, recreatie en economische ontwikkeling. Historie en toekomst De sprekers, workshops en excursies brachten cultuur, historie en toekomst, economie, veiligheid, natuur, recreatie en beleid samen. Er waren 80 deelnemers, onder hen vrijwilligers, medewerkers van gemeenten, (groen)- architecten, heemkundekringen en de organiserende organisaties.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 14