Samenwerking De 'Erfgoeddag in het Landschap' wordt ook dit jaar weer georganiseerd door Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Stichting Het Zeeuwse Landschap en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Met deze publieksdag willen de drie organisaties de samenhang tussen landschap, natuur en cultureel erfgoed in beeld brengen en laten ervaren door een breed publiek. Voorgaande jaren vonden de drukbezochte erf- goeddagen plaats op Hoeve Van der Meulen in 's-Heer Abtskerke en Buitenplaats Overduin te Oostkapelle. Het evenement bleek toen een groot succes. Ook nu weer kunnen bezoekers zowel infor matie inwinnen als zelf actief aan de activiteiten op en rond de locaties deelnemen. Voor de kinderen worden speciale kinderactiviteiten georganiseerd. Activiteiten en thema's: Kampement en demonstraties van Staatse soldaten, Pop-up lezingen, Excursie met de Heemkundige kring, Historie van Terhofstede, Boomkikkers, Ovenkoekenbakker, Bewonings- geschiedenis, Onderweg op de Wallen en door dorp, Cadzandse streekdrachten, Zeisen, Klapbank, Trekpaarden, Staats-Spaanse Linies, Fietsexcursies, Wandelexcursie over de Wallen, Oude 'Haven, Oude spelen uit de streek, Insecten vangen determineren voor kinderen, Bootjes maken van natuurlijk materiaal en op de gracht uitproberen, Expositie i.s.m. 'kunstclub' Retranchement, Standerdmolen, Trambaan, Landschapselementen zoals knotwilgen, Bunkers met vleermuizen, WOII, Canadese Bevrijdingsroute, Grens: drieling en historische grenspalen etc. Binnenkort is het definitieve programma klaar. Houd daarom de activiteitenagenda op de website www.erfgoeddagzeeland.nl in de gaten. Noteer deze dag maar vast in je agenda. Wallen Retranchement Foto: SLZ 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 22