s§§ Jr Slaapplek voor reeën, rustplek voor kikkers en schuilplek voor muisjes Thomasfavoriete graslandje m Mijn Favoriete Zeeuwse Element: In deze rubriek zijn we op zoek naar de favoriete elementen van onze vrijwilligers in Zeeland. Zij komen vaak op schitterende plaatsen of zien soms bijzondere elementen. Heeft u ook een favoriet element? Mail het ons! info@landschapsbeheerzeeland.nl Door: Thomas Collette, vrijwilliger WLW en bestuurslid SLZ In de zomerperiode heeft de Werkgroep Land schapsverzorging Walcheren enkele graslandjes in beheer. In de nazomer worden deze gemaaid en het maaisel wordt afgevoerd met als gevolg verschraling. Hierdoor krijgen bijzondere nec- tarplanten weer meer kans zich te ontwikkelen. Naast de Ooster-Nieuwlandpolder tussen Veere en Vrouwenpolder is buitendijks in het Veerse Meer een nat grasland gelegen. Op oude kaar ten is het herkenbaar als een schor. Tussen 1959 en 1961 is een deel van het oorspronkelijke schor ingericht als bouwdok voor de zeven caissons die gebruikt zijn voor de afsluiting van het Veerse Gat. In 2006 bestond dit gebiedje vooral uit riet. Na bijna 10 jaar maaien is het riet flink teruggedrongen. Het maaisel wordt op hopen gezet tussen het struweel van duin doorn en braam. Te zien is dat het struweel ook een slaapplek is voor reeën. Tijdens het maaien zie je ook kikkers wegspringen en muisjes een veilig heenkomen zoeken. Dit graslandje vormt een mooie eindschakel van enkele landschapselementen aan de noordkant van Walcheren die in beheer zijn van de Walcherse weekeindvrijwilligersgroep. Allereerst is dat een rij oude knotbomen aan de Polredijk. Verder worden de knotwilgen in het natuurgebied in de Oosternieuwlandpolder onderhouden. Ongeveer 25 jaar geleden zijn in dit gebied ook meidoorns aangeplant. Intussen zijn deze uitgegroeid tot een flinke haag waar in de zomer vogels veilig kunnen broeden. Thomas aan het werk op zijn favoriete plek Thomas Collette 22

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 24