verenwagen gespannen en zal vandaag rondritten maken over het landgoed met bezoekers van de open dag. Een geweldi ge belevenis in een prachtige groene omlijsting. In de schuur staan nog diverse gereed schappen die vroeger op het land gebruikt werden. Alles is van dichtbij te bekijken en dat doen de bezoekers dan ook. Verschillende eeuwen komen op deze dag samen; historische gereedschap pen en gerijen worden door nieuwer wetse apparatuur vastgelegd. De ijscoman doet goede zaken. Wat is het leven toch mooi, zoveel nostalgie met een ijsje toe! Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland is in 1988 opgericht met als doel het trekpaard als levend cultureel-histo- risch monument te behouden. Dit doet de Stichting door landbouwwerkzaamheden te laten zien met trekpaarden. Hiervoor zijn vijftien trekpaardenhouders in Zeeland aangesloten bij de Stichting. De werkzaamheden op het Zeeuwse plat teland worden zoveel mogelijk uitgevoerd met historische landbouwwerktuigen en gereedschappen die de Stichting hiervoor in eigendom heeft. Daarnaast bezit de Stichting een grote collectie historische rijtuigen die regelmatig worden ingezet. De educatieve functie dient gericht te zijn op het enthousiasmeren en werven van een jongere generatie trekpaardhouders, vrijwilligers en donateurs. Verder is het voor zowel Nederlandse studenten als voor studenten en projectmedewerkers uit ontwikkelingslanden die in Nederland een cursus of opleiding volgen, van belang dat ervaring kan worden opge daan op een landbouwbedrijf waar trek paarden een belangrijke rol spelen in de bedrijfsvoering. Mede om deze redenen wil de Stichting een voorbeeld- en stage- bedrijf in stand houden. De Boom In Zomer 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 31