Van Buurttuin tot ommetje Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Actieve bewonersgroepen in wijk Middelburg In de wijk 't Zand Stromenwijk in Middelburg is er een actief wijkteam met een Groengroep die groene initiatieven onderneemt. Buurttuin Een aantal jaren terug is de gedreven groep aan de slag gegaan en heeft in de wijk een Buurttuin aangelegd. De Buurttuin Stromentuin is een initiatief van een aantal wijkbewoners naar aanleiding van een eerdere 'wijkwens', die uitgevoerd kon worden op braakliggende grond van de gemeente. Om de tuin te laten floreren kunnen buurtbewoners hier actief aan meedoen. De opzet is om samen te tuinieren en een mooie, aantrekkelijke ontmoetingsplek voor de hele buurt te bieden. Het is een echt bewonersinitiatief met steun van de gemeente, waar SLZ in het beginstadium wat advies heeft gegeven. Op de jaarlijkse Natuurwerkdag is er al diverse malen hard aan de tuin gewerkt. Zo biedt SLZ ondersteuning, vooral met materiaal en gereedschap. Het resultaat is een prachtige bloemrijke tuin. De bewonersgroep heeft een vaste contactpersoon voor de buurttuin. Als er vragen zijn, biedt SLZ ondersteuning waar mogelijk. Labyrint Uit deze wijk kwamen nog meer initiatieven, want anderen uit de Groengroep hebben al eerder een labyrint aangelegd van laag haag materiaal naast het landgoed Toorenvliedt. Deze groene zevenringslabyrint ligt aan de weg tussen Koudekerke en Middelburg. De ingang bevindt zich vlak achter landhuis Toorenvliedt. Ook voor het labyrint is er een vaste contact persoon uit de wijk, die hiervoor initiatieven in gang zet en contacten legt. Ommetje Hierna ontsproot uit het wijkteam een groep initiatiefrijke bewoners die een ommetje in hun wijk wilde aanleggen. Een groep van 3 mensen stak de koppen bij elkaar, ging actief op pad, kende en ontdekte leuke historische wetens waardigheden en objecten in de buurt en verzamelde leuke en uitgebreide historische kennis van hun wijk. Een van hen was een schrijver met veel kennis van cultuurhistorie. Een rijkdom aan historische boeken vulde zijn boekenkast. Zo was er een goed geschreven boekje met historische foto's en afbeeldingen bij, met van alles wat tijdens een wandeling te vinden was. "Zoiets willen wij ook gaan schrijven," besloot de groep. Van idee tot uitvoering Deze groep zocht vervolgens enthousiast contact met SLZ. Zij hadden andere wandelaars uit de omgeving gesproken, die vertelden dat zij zelf een ommetje hadden aangelegd bij Cleene Hooge en dat ze dat met medewerking van SLZ hadden gedaan. Het eerste gesprek tussen Bram en SLZ was telefonisch. De volgen- 30

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 32