Kort nieuws het ommetje, bij de aanleg ervan en door mee te denken over aanvullende zaken bij de tot standkoming van het ommetje. Zo maakten we samen een begroting en hield ik namens SLZ een presentatie voor de Wijktafel. De kosten zouden kunnen worden gedekt met het wijkta- felbudget en aanvullend geld van de gemeente, een voucher en hopelijk met aangevraagd fond- sengeld. Met Johan van SLZ werd de route nader bekeken en knopen over de knooppun ten werden doorgehakt. De ambities zijn hoog: zo wordt binnenkort samen met SLZ het ommetje aangelegd en zal de groep, waarbij intussen ook Guus is aan gehaakt, daarna zelf het beheer van het ommetje gaan doen. Aanvullende wensen zijn een paneel en het boekje met historische kennis en weetjes. Deze bewoners zijn erg gemotiveerd, dus dit zullen ze vast en zeker voor elkaar krijgen. Helaas overleed onlangs de beoogde schrijver van het boekje bij het ommetje. Ze zijn daarom nu naarstig op zoek naar een vrijwilliger die hieraan mee wil werken. Belangstelling om hen te helpen? Geef het door aan SLZ. Email adressen SLZ Onze e-mail adressen zijn gewijzigd. U kunt medewerkers van SLZ bereiken via voornaam. achternaam@landschapsbeheerzeeland.nl Aanmelden persen fruit Dit jaar hebben we 2 verschillende bedrijven die ons fruit gaan persen. Let er dus bij aan melding op dat je contact opneemt met de juiste. Kijk op onze website. Teken Veel vrijwilligers en eigenaren werken vaak in een groene omgeving zoals bos, duin, park of tuin. Maar ook tijdens het wandelen langs één van de wandelnetwerken kun je een teek oplopen. Controleer dus altijd na een bezoek aan het groen of je een ongenode gast hebt. Meer is te lezen op onze website of kijk op www.tekenradar.nl Maaiwerk Wandelnet Zeeland Het maaiwerk op en rond de routes van de wandelnetwerken vraagt elk jaar veel aandacht en voorbereiding van alle betrokkenen. Daarnaast zijn vele vrijwilligers actief om een groeiend aantal tracés te maaien. Een ander aspect van het maaiwerk is het vrijhouden van voorzieningen en markeringen, soms met handgereedschappen en soms met de bos- maaier. Denk aan overstapjes, (picknick)banken en markerings- en knooppuntpalen. We zoeken in de regio's Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland en Tholen nog mensen die willen helpen bij het maaien. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 34