Van Buurttuin tot ommetje 30 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland33 De bestrijding van Amerikaanse vogelkers De Amerikaanse vogelkers werd vroeger veelvuldig aangeplant. Op een gegeven moment bleek dat deze struik plaagvorming vertoonde; hij zaaide zich al te voorspoedig uit en ook vogels of vossen zorgden voor een (te) ruime distributie. Spoedig werd door natuurbeheerders besloten om deze struik niet meer aan te planten, maar de soort voortaan te bestrijden. Dit doen we nog steeds en er zijn verschillende manieren voor. De Amerikaanse vogelkers zal als uitheemse soort vermoedelijk altijd wel onderdeel van onze natuur blijven, maar regionaal, en zeker lokaal, kunnen goede resultaten geboekt worden, indien de bestrijding maar terrein dekkend is en gedurende enige jaren consequent wordt volgehouden. 02 Terugblik op mooie resultaten van vorig jaar In de werkvelden waar SLZ actief is (vrijwilligerswerk, wandelnetwerk, cultuurhistorie, biodiversiteit, uitvoering en communicatie) zijn vorig jaar mooie resultaten geboekt. Een korte terugblik op een aantal projecten uit 2015 waar we trots op zijn lichten we hier toe. Het volledige jaarverslag is binnenkort te downloaden van onze website. 05 Erfgoeddag in het Landschap Net als voorgaande jaren willen we samen met onze partner organisaties SCEZ - Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland HZL - Het Zeeuwse Landschap een leuke dag met een inhoudelijk tintje aanbieden op het gebied van erfgoed, landschap en natuur aan alle Zeeuwen. Ieder is van harte welkom in Retranchement op zaterdag 24 september van 12.00 tot 17.00 uur! 20 En verder Mijn Favoriete Zeeuwse Element: Thomas' favoriete graslandje22 Akkerranden in Zeeland23 Landschapsbeheer met een Zeeuws trekpaard26 Kort Nieuws32 Agenda34 De Boom In Zomer 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 3