John haalde met een busje de cliënten op, op zich al een hele klus omdat ze vanuit diverse plaatsen opstapten. Het was voor John in het begin niet altijd eenvoudig om de locatie te vinden en het kon daarom wel eens wat lang duren alvorens het busje arriveerde. Het wachten werd altijd beloond omdat ze meestal met 5 of 6 man sterk kwamen. De eerste periode werkten we in Zeeuws-Vlaanderen maar al vrij snel werd NMZ de regio waar we met Zeeuwse Gronden werkten. Vanwege gezondheids problemen moest John stoppen en werd Dennis de nieuwe begeleider van Zeeuwse Gronden. Eén groep In het begin was Johan vaak bij de opstart van projecten en ging de Zeeuwse Gronden groep daarna zelfstandig aan de slag. De wens vanuit Zeeuwse Gronden was van het begin af aan dat de cliënten samen werken met andere vrijwilligers. Daarom hebben we vanuit SLZ gestreefd om een vaste ploeg van onze vrijwilligers te koppe len aan de ploeg van Zeeuwse Gronden, zodat het echt één groep zou worden. Dit is gelukt en zodoende ontstond er een groep onder enthousiaste leiding van Adrie Dijkhuizen en Tjeerd Brakema (beiden vrij willigers bij SLZ). Het is een gemêleerde groep waar iedereen mag en kan zijn die hij is! We hebben van alles aan boord: stille efficiënte werkers, gezellige babbelaars die misschien wat minder werken maar wel voor een stukje gezelligheid zorgen en collega's met hun opmerkingen tot nadenken dwingen, de tijdwaarnemer die er nauwgezet op toeziet dat de pauze geen minuut te laat aanvangt, de natuurvorsers die kunnen genieten van al de natuurpracht die in de werkgebieden te vinden is, etc. Ter Hooge en Overduin Het is dus een behoorlijk grote groep geworden die niet zomaar overal aan het werk te zetten is. De werklocaties moeten voldoende ruimte hebben. Gelukkig hebben we de locaties Ter Hooge en Overduin waar veel ruimte en werk is. Op Ter Hooge is Zeeuwse Gronden aan de slag gegaan met het weghalen van klimop dat enorm veel bomen omarmd had. Op Overduin is vooral werk gemaakt van het bestrijden van bacterie- vuur in de bossen van deze buitenplaats. In de zomerperiode heeft deze unieke ploeg geholpen bij het ecologisch maaibeheer door het maaisel af te harken. Succes! Natuurlijk hebben we ook geëvalueerd met de organisatie Zeeuwse Gronden. Hieruit bleek dat de cliënten het enorm naar hun zin hebben. Ze zijn op de donderdag echt vrijwilliger van SLZ en even geen cliënt meer. Inmiddels heeft Zeeuwse gronden zelfs een nieuw en groter busje aangeschaft omdat er veel belangstelling is om in deze ploeg te werken en is er wens om een tweede dag op pad te gaan! Ook vanuit SLZ zijn de vrijwilligers erg enthousiast over deze samenwerking. Hoewel het project 'Samen Groen Gezond' in 2016 afloopt, bevalt de samenwerking zo goed dat deze doorgezet zal worden. Wat betreft de wens voor een extra dag wordt op dit moment bij SLZ gekeken of dit praktisch haalbaar is wat betreft werk en begeleiding! Dus als er nog mensen enthousiast geworden zijn en het leuk vinden om met Zeeuwse Gronden op pad te gaan? Laat het weten. De Boom In Zomer 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 9