Wandelnetwerk Zeeland, wat kost Door: Foort Minnaard, directeur SLZ We streven naar een kwalitatief goed netwerk. Daar is intensief onderhoud voor nodig. Hieronder een opsomming wat we vorig jaar aan onderhoud hebben gedaan en wat dat globaal heeft gekost: Vergoeding aan de contractanten van boeren landpaden: 50.000 Maaiwerkzaamheden op en langs de niet openbare paden: 55.000 Controle van de routes, de bebording en de andere onderdelen: 30.000 Uitvoeren van klein en groot onderhoud (inclusief vervanging) aan paden, beweg wijzering, panelen, bankjes en picknicksets, overstapjes en toegangshekken, bruggen en trekvlotten (inclusief kosten materiaal en materieel): 85.000 Contacten onderhouden met grondeigenaren, grondgebruikers, vrijwilligers, wandelaars en overheden: €30.000 In totaal is dat 250.000,-1 Als je weet dat het wandelnetwerk 2.500 kilome ter lang is, komt dat neer op 100 per kilometer! Wie betaalt dat? Grotendeels is dat bekostigd door de provincie Zeeland als initiatiefnemer van de realisatie van het wandelnetwerk Zeeland: 170.000. Daarnaast is een grote bijdrage geleverd door de Zeeuwse gemeenten: 70.000. Het Waterschap Scheldestromen en enkele particulieren droegen 10.000 bij. De kosten omvatten de werktijd van SLZ- medewerkers, uren van vrijwilligers, inhuur van loonwerkers, aanschaf van materiaal en materieel en gebruik van materieel. (Meer informatie hier over is te vinden in het SLZ-jaarverslag 2015, in te zien en te downloaden op onze website). Vergelijking met het Fietsnetwerk Het wandelnetwerk wordt vaak vergeleken met het fietsnetwerk Zeeland. Daar valt wat voor te In 2015 zijn er 550 meldingen van knelpunten binnengekomen bij SLZ. Meldingen worden gedaan door wandelaars, vrijwilligers, eigenaren en andere geïnteresseerden. De knelpunten worden opgelost door vrijwilligers en SLZ-medewerkers.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 16