Wat vindt de vrijwilliger ervan? Door: Annemiek Persijn, Vrijwilliger wandelnetwerk Oost Zeeuws-Vlaanderen Ik controleer een stukje van het Wandelnetwerk Oost Zeeuws-Vlaanderen in de omgeving van de Koewacht en Zuiddorpe. Daar ik enkel controleer of de paaltjes, de knooppunten en het wandel pad nog in orde en begaanbaar zijn, heb ik Fonny Roels gevraagd om mij te helpen. En voila dat heeft hij gedaan! Door vrijwilligers is in 2010 de eerste fase van het Wandelnetwerk in Zeeuws -Vlaanderen aange legd, de tweede fase in 2012 en in 2013 is het afgerond. Het wandelgebied in Oost Zeeuws- Vlaanderen loopt van het Vedronken Land van Saeftinghe tot en met de Braakman en wordt 'Langs Linies en Kreken' genoemd. Het gebied westelijk van de Braakman noemt men 'Grenzeloos wandelen! Voor het realiseren van het Wandelnetwerk zijn onder andere fervente wandelaars en dorps raden gevraagd voor de speciale wandelplekjes. Fonny Roels is de coördinator en er zijn 22 controleurs die elk hun eigen deel van het Wandelnetwerk Oost Zeeuws-Vlaanderen hebben toegewezen gekregen. Iedere controleur controleert zijn deel op zijn manier, met de auto, fiets ofte voet. De totale afstand van zo'n deel per controleur is gemiddeld 25 a 30 km. Het is een hele klus om de paaltjes en knooppunten te controleren in het respectievelijke gebied. Maar met de kaart, waar de knooppunten opstaan, gaat het een stuk gemakkelijker. Voor kinderen, maar natuurlijk ook voor volwas sen, bestaat er een armbandje, verkrijgbaar bij de VW-Zeeland, waarop je de knooppunten met de tussenliggende afstanden in km kan noteren. Een handig hulpmiddel voor onderweg. Je kan namelijk zelf een eigen route plannen, neem eens een kijkje op rn.routes.vvvzeeland.nl. Om met gps te wandelen kun je de route down loaden. (zie ook het artikel 'Hoe werkt het' elders in deze editie. Red.) De wandelroutes gaan over verharde, onverhar de en boerenlandpaden. Oost Zeeuws- Vlaanderen grenst aan België en delen zijn dan ook aangesloten op het Belgisch wandelnetwerk, bijvoorbeeld in omgeving van Overslag, Assenede en Boekhoute. Ook zijn ommetjes (korte routes rond dorpen), Lange- Afstand Wandelpaden (LAW) elk met hun eigen kleur geïntegreerd. Hier en daar staan borden met informatie over de streek. Alle foto's: Fonny Roels en Jo David aan het werk op de Koewacht 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 18