Op het wandelnetwerk zijn honden, mits aange lijnd, welkom. Er zijn echter ook een aantal trajec ten waarop honden niet zijn toegestaan tijdens het broedseizoen. Honden moeten aan de lijn in verband met het mogelijk overbrengen van ziek tes, waaronder de Neospora bacterie. Dit is een parasiet die bij koeien abortus veroorzaakt en daarnaast zorgt voor afname van de melkgift. Honden kunnen drager zijn van dit virus, een hond zal hiervan niet ziek worden maar kan wel de ziekte overdragen op het melkvee via de ontlasting. Herstelwerkzaamheden worden door vrijwilligers gedaan. Herstel houdt onder andere in het maaien van boerenlandpaden en paaltjes vervangen. De nummers op de paaltjes kunnen na verloop van tijd minder duidelijk leesbaar zijn, dan worden de nummers vervangen. Ook naar aanleiding van klachten van wande laars, slecht bewandelbaar pad, paaltjes niet kunnen zien vanwege te lang gras en paaltjes die zijn verdwenen, worden herstelwerkzaamheden uitgevoerd. Zowel opmerkingen van de contro leurs als klachten van wandelaars worden in een GIS-kaart ingevoerd. In 2015 ontvingen we 550 meldingen. Dit is met name belangrijk voor de Provincie Zeeland, die de subsidie verleent om het Wandelnetwerk Zeeland mogelijk te maken. De Provincie kan zien dat er inspanningen worden geleverd om het wandelnetwerk te onderhouden. De meeste vrijwilligers zijn zelf frequente wandelaars. Het is aangenaam wandelen als een wandeling goed bewegwijzerd en onderhouden is. Als vrijwilliger wil je andere mensen ook laten genieten van deze mooie wandelplekjes, en daar wil je de handen graag voor uit de mouwen steken! De mensen die het onderhoud plegen hebben het in de winterperiode minder druk dan in de periode april t/m september. In deze periode gaat Fonny samen met enkele vrijwilligers vrijwel wekelijks op pad om wandelpaden te maaien, paaltjes en pijltjes te herstellen. Fonny neemt contact op met de vrijwilligers en er wordt een datum gepland. Het benodigde materiaal is aanwezig in een depot in Terneuzen. Voor de her stelwerkzaamheden hebben we nog dringend nieuwe vrijwilligers nodig. Heb je zin om te helpen? Neem dan contact op met Pieter Voets (pieter.voets@landschapsbeheerzeeland.nl). H De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 19