J Gommert en Ans sloten met SLZ een contract af voor het pad. Meestal wordt er via zo'n contract een vergoeding afgesproken voor het ter beschikking stellen van de strook grond en het maaiwerk. Maar in dit geval ontvangen ze geen vergoeding, maar is er als tegenprestatie afgesproken dat de hoog- stamsnoeiploeg van SLZ de 25 hoogstam- bomen op hun erf onderhoudt. Na aanvankelijke aarzelingen, vooral over of het wel een goede combinatie zou zijn met hun dieren in de weide waar het pad door heen zou gaan lopen, besloten ze toch om mee te doen. "Wij wandelen zelf ook graag," licht Gommert deze keuze toe. ''En daarom vinden we het leuk om ook anderen het plezier van mooie wandelmogelijkheden te gunnen". Het pad over hun grond is twee en halve kilo meter lang. Na 15 juli maait Gommert het pad voor het eerst. Dan is het wel hard nodig, maar eerder maaien mag niet vanwege de Flora en Fauna wet. De schapen houden in het voorjaar het gras aardig kort, maar later in het jaar moet er toch gemaaid worden. In het voorjaar is het pad een tijdje niet toegankelijk, omdat de vogels dan in alle rust moeten kunnen broeden. Er is dan een alternatieve route. Omdat er schapen lopen, en ook omdat het maaisel uit de wei soms gebruikt wordt voor de koeien, mogen wandelaars geen honden meenemen. Uitwerpselen van honden kunnen rundvee besmetten met neospora, een nare ziekte. En schapen en honden is niet altijd een goede combinatie. Er staat dus een verbodsbordje aan het begin van het pad. Gommert zegt dat wandelaars zich er goed aan houden. Eén keer heeft De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 21