een mevrouw met een hond gezien op het pad. Na wat uitleg van zijn kant, begreep ze volledig waarom dit niet was toegestaan. Ook overlast in de vorm van door wandelaars achtergelaten rommel heeft hij niet. "Dat valt ook erg mee. Ik denk dat dat komt omdat de mensen die van het pad gebruik maken natuurliefhebbers zijn, niet de mensen die zomaar troep achterlaten." Ze zien en spreken geregeld wandelaars. Het is leuk om af en toe een praatje met ze te maken. "Meestal komen de mensen niet hier uit de buurt, maar van elders'' vertelt Ans. "Ik snap dat wel, zelf wandel ik ook vooral als ik op vakantie ben en niet zo gauw een heel eind in mijn eigen buurt. Toch zou je het wél moeten doen, want het is hier heel mooi wandelen. Je kijkt op de Kapelse Moer. Dat ziet er prachtig uit, je kunt er veel vogels zien, en natuurlijk onze koeien. De wandelroute start met uitzicht op het Kanaal door Zuid-Beveland. Zelf zagen we laatst een zeehond in het kanaal zwemmen! Er valt hier veel te genieten". *De Franse Slag route is een wandelroute met als thema 'de strijd van het 271e Régimentd'Infanterie op 16 mei 1940 in de driehoek Kapelle-Hansweert-Wemeldinge'. Het door vrijwilligers ontwikkelde boekje met de route en informatie is voor 2,50 te koop bij VVV Zeeland. Verder zijn ze ook vol lof over de vrijwilligers die de routes hebben ontwikkeld, en het pad van bewegwijzering en overstapjes over de afrastering hebben voorzien. Ze hebben er goed over nagedacht en keurig uitgevoerd. ''Ons pad is een onderdeel van De Franse Slag route*. Vrijwilligers organiseren ieder voorjaar De Franse slag mars." vertelt Gommert. "Op die dag lopen er meer dan honderd mensen over het pad". Ze waarderen het dat ze ieder jaar worden uitgenodigd voor het 'Wandelevent' van SLZ. Ze zijn er al verschillende keren bij geweest, steeds in een ander deel van Zeeland, maar dit jaar moesten ze het mis sen, wegens noodzakelijke werkzaamheden op hun bedrijf. Of er nog verbeterpunten zijn, vraag ik tenslotte. Na even nadenken zegt Gommert dat de bekendheid nog verbeterd zou kunnen worden. ''Ook naar de vrijwilligers toe zou het erg leuk zijn dat er nog meer mensen de paden van het wandelnetwerk weten te vinden," vindt hij. De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 23