Hoe wandelen ze elders? Door: Arjan de Hulster, medewerker SLZ Het idee voor een wandelnetwerk is niet nieuw, we kenden al het fietsnetwerk en in België waren al verschillende netwerken. Het systeem komt daar ook vandaan: uit de mijnen, daar lijkt alles op elkaar en de kompels moeten zich oriënteren op nummers bij de kruisingen van de gangen. Ondertussen hebben veel provincies al een wandelnetwerk, waardoor bezoekers steeds bekender worden met het systeem en daar meer gebruikt van maken. Het voordeel van een netwerk is dat je bijna alle bestaande wandelingen kunt samenvatten in één kaart. Verder heeft de wandelaar volledige keuzevrijheid voor de route en kan deze net zo lang of kort maken als hij wil. Een nadeel is soms het wat onpersoonlijke karakter, daarom zijn thema wandelingen op het netwerk erg belangrijk. Een leuk voorbeeld is de Viking route rond de Burghse school in Burgh. Zie artikel Themaroutes. Wat al weer wat langer bestaat zijn de thema routes via een digitale app. Ondertussen een wijd verbreid fenomeen, waardoor je van de grote hoeveelheid soms 'het bos niet meer ziet'. Tegenwoordig heeft iedere provincie wel zijn eigen app's (te verkrijgen via de VVV). Goed kiezen is dus belangrijk, Leuke app's volgens ons: In Zeeland: www.routes.vvvzeeland.nl Buiten Zeeland: BeleefRoutes.nl, Klompenpaden.nl: (Utrecht en Gelderland), Waddenwandelen.nl, Wandelen123.nl. Verder is de smartphone tegen woordig een ideaal middel om je te oriënteren, zo zijn er programma's die de (gratis) open-street- maps kaarten gebruiken, welke van uitstekende kwaliteit zijn, b.v. het programma Pocket-Earth- Pro voor iPhone. Je kunt in deze programma's ook makkelijk 'sporen' inlezen van andere wandelaars en zo op pad gaan. Verdwalen is er tegenwoordig niet meer bij, totdat..de batterij leeg is.. (maar daar zijn ook weer trucs voor). Screenshot van de website Klompenpaden 22 ■5S-"

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 24