Themaroutes Door: Arjan de Hulster, medewerker SLZ van een dergelijke route is de kinderroute die wij samen met museum de Burghse Schoole in Burgh-Haam- stede hebben gemaakt. De Burghse Schoole "Als kleine Burghers hier binnengeleid, tot goede burgers voorbereid" staat boven de ingang van de Burghse Schoole. Een spreuk uit de tijd dat dit de dorpsschool van Burgh was. Ondertussen zijn de kinderen uit de school vertrokken maar wil het museum nog steeds een boodschap aan de jeugd mee geven. De kinderroute van 2,5 km leidt langs interessante plaatsen rond het dorp en deze hebben allemaal wel iets te maken met het thema 'strijd'. Zo heb je de ringwal van Burgh uit de tijd van de Vikingen, het Slot Haamstede en de bunkers van de Atlantic- Wall. Maar ook de strijd tegen de elementen; bijvoorbeeld de geschenkwoningen na de Watersnoodramp en het bos van de Boswachterij in de strijd tegen het oprukkende duinzand, waardoor het dorp bedreigd werd. Pannen koeken! Voor de route is een vragenlijst gemaakt welke de kinderen kunnen invullen en aan het einde van de wandeling kun je natuurlijk een lekkere pannenkoek eten in de molen. Een leuke wandeling voor gezinnen en groepen. Het Wandelnetwerk ontsluit Zeeland voor wandelaars. Aan de hand van de kaart of de borden kun je een route uitstippelen, echter hoe weet je nu of deze wandeling echt interessant is voor jou? Deze vraag geldt zeker voor bezoekers van onze provincie. Ook worden wij vaak benaderd door mensen die een verhaal over hun omgeving willen vertellen. Dit is de reden dat wij samen met o.a. de VVV aan het netwerk verschillende thema routes heb ben gekop peld. Een voorbeeld De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 29