Het Watersnoodpad jm In de periode waarin het wandelnetwerk 'Langs Water en Land' op Schouwen- Duiveland werd ontwikkeld wilde de Koninklijke Wandelbond Nederland (voor heen KNBLO/NWB) een langeafstands- wandeling realiseren met als thema De Watersnood. Dit leidde tot een intensive samenwerking met SLZ, met als resultaat 'Het Watersnoodpad'. De wandeling met een afstand 154 km leidt over het gehele eiland, langs plaatsen waar De Watersnood haar sporen heeft achtergelaten. Zo wordt natuurlijk het Watersnoodmuseum bezocht, maar ook de kleinere herinneringen, zoals de monumenten in de dorpen, de schildjes met de waterstand en de plaatsen waar de dijken doorbraken. De route volgt zo veel mogelijk het Wandelnetwerk en omgekeerd hebben wij bij de aanleg van het netwerk rekening gehouden met de wensen van de ontwerper. De route is beschreven in het boekje: Het Watersnoodpad, www.bduboeken.nl, ISBN: 978-90-8788-191-7. Een aantal wandelaars heeft dit voorjaar het pad gelopen, hierbij de impressie van twee van hen: Door: Ada Beukers, Deelnemer wandelclub Nederlands Dagblad In de eerste helft van 2016 hebben we met de wandelclub van het Nederlands Dagblad, in acht etappes, Het Watersnoodpad gelopen. Hoewel ik in het verleden al eens op Schouwen-Duiveland was geweest, was Het Watersnoodpad nieuw voor mij. Daarnaast ben ik na 1953 geboren en woon achtig in Zuid-Holland. De verhalen kende ""sSr— Boekje Watersnoodpad ik wel, maar meer dan 'geschiedenis' was het eigenlijk niet. Indrukwekkend en bijna onvoorstelbaar om te merken dat het grootste deel van het eiland letterlijk onder water heeft gestaan! Nu, vele jaren later, mogen we met droge voe ten over datzelfde gebied lopen. En overal zie je de herinneringen aan die tijd. Hoe dijken gedicht zijn met caissons en nieuwe dijken zijn aangelegd. Huizen die weer zijn opgebouwd. Onderweg kom je langs begraafplaatsen en herinneringsmonumenten met daarop de namen van eilandbewoners die de ramp niet hebben overleefd. Wat zijn de gevolgen enorm geweest Wandelvrijwilligers te Schouwen-Duiveland, hebben twee slogans bedacht: 28 Wandelen langs water en land, geeft een band met Schouwen-Duiveland! Wandelen langs water en land, schept voor altijd een band!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 30