jeiand voor de mensen die er woonden! Wat een ver driet heeft de ramp gebracht. Er zullen weinig families zijn geweest waar het verdriet niet heeft toegeslagen. Gezinnen waar een vader of moeder zelfs het hele gezin, of misschien een groot deel ervan, is kwijtgeraakt. Hoe moet je daarna en daarmee verder? Familiebezit wat al generaties in de familie was, dat volledig verlo ren is gegaan. Als buitenstaander kan je je bijna niet voorstellen wat dat geweest moet zijn. Als je van wandelen houdt is Het Watersnood pad beslist een aanrader. Als je door het land schap wandelt, geniet je van de schoonheid van het eiland. De natuur is prachtig en heel afwisselend. Zo loop je door een weiland om vervolgens het bos in te gaan. Loop je langs de kust en adem je de zilte zeelucht in en hoor je het gekrijs van de meeuwen. De sfeervolle dorpjes en de prachtige monu mentale kerken en gebouwen. De vriende lijkheid van de eilandbewoners die je ontmoet. Want als je wandelt heb je meer contact met je omgeving en neem je veel meer op. Als je in de gelegenheid bent om Het Watersnoodpad te lopen kan ik je dat van harte aanbevelen. Door: Henk Hooiveld uit Zwolle Monument in Zierikzee; Beproefd maar niet gebroken Fotograaf: SLZ Het lopen van Het Watersnoodpad heeft mij teruggebracht naar het jaar 1953 toen ik 15 jaar oud was. Zondagsmorgens in de kerk hoorden we van de vreselijke ramp die Zeeland en Zuid-Holland had getroffen en zoveel slachtoffers eiste. In de week daarop gingen wij als scholieren van de christelijke Mulo in Zuidlaren met een bakfiets langs de huizen om kleding in te zamelen. Zakken vol mochten we ophalen. En nu 63 jaar later kon ik met de wandelaars van het Nederlands Dagblad met eigen ogen zien en lezen hoe groot de omvang van de nood is geweest. We hebben toen passende liederen gezongen. We kwamen langs vele monumenten waarop de namen stonden van de grote en kleine verdronken mensen. Je raakt dan wel onder de indruk en helemaal als je in Het Watersnood museum komt en dan de namen leest van alle 1835 1 verdronkenen. Ook heb ik daar bij "de golfstroom" verdrietige herinneringen gehoord van familieleden en andere nabestaanden. Het is heel goed dat Het Watersnoodmuseum en Het Watersnoodpad er gekomen zijn opdat de inwoners van Nederland niet vergeten.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 31