Project renovatie bankjes en tafels Door: Arthur Stijns en met medewerking van Guus Remijnse, Piet Pieters, Bram Le Clercq en Jan Visser, vrijwilligers wandelnetwerk Zeeland In 2015 had ik al eens voorgesteld om naar het meubilair in de Zak van Zuid-Beveland en Goes te kijken. Bij mij, in de buurt van Oudelande, staat een picknick tafel en dat leek mij wel een goede referentie. Ik ben daar de afgelopen jaren regelmatig langs gekomen en dan valt je toch wel op dat hoe snel het gaat! De gaten vielen er bijna in en de paddenstoelen tierden welig aan de onderzijde. Ik dacht in eerste instantie, als alles er zo uit ziet dan wordt het een drama. Dat wordt alles slopen, niks meer aan doen! Dus eerst maar eens een ronde langs alles gemaakt. Kost even tijd, 16 bankjes en 7 tafels, alles in kaart gebracht. 26 Oktober was mijn rapport rond. Het viel nog mee met het verval. Globaal is de helft aan renovatie toe. Met Peter en Pieter het dossier doorgenomen en ik krijg groen licht, mits de kosten niet uit de hand gaan lopen. Bij Albert de Jonge eiken houten delen besteld en beits en impregneer bij Hubo. In de winter is dit geen goede klus dus het was wachten op droog weer. Dat begon ongeveer in april. Alle foto's: Guus Remijnse De tafel aan de Molenpolderdijk bij Oudelande was inderdaad de slechtste, hoewel die als laat ste geplaatst is in 2010. De zittingen en het halve tafelblad eraf gehaald en vervangen. Wij hebben de oude delen geschuurd. Daarvoor hadden we de beschikking over een aggregaat en mijn excenter schuurmachine. Daarna het geheel in de impregneer gezet. Een week later kon Piet met zijn mannen de zaak afronden met een laagje beits. 12 Mei is alles klaar en ziet er weer degelijk uit. Na een half jaar blijkt dat sommige delen er slechter aan toe zijn verwacht. Dat zou beteke nen nog meer hout inkopen. Maar de kosten dan? Wel, dat hebben we opgelost door de oude delen te verzagen en waar nodig als dubbel deel weer te monteren. Dus wel veel schaven en schuren om er nog iets leuks van te maken. En ik moet je zeggen, we zijn er best trots op dat juist die bankjes er nu leuker uit zien. Het laatste bankje ging 25 augustus jl. in de beits. Hiermede is het project afgerond. 30

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 32