Promotie VVV Door: Reinder de Jong van het VVV Zeeland Met 2500 kilometer aan wandelpaden, zet Zeeland zich op de kaart als wandel provincie. De afgelopen tien jaar heeft Provincie Zeeland, Stichting Landschaps beheer Zeeland en VVV Zeeland dit gerealiseerd. Nu is het zaak om het net werk en het wandelen in Zeeland zoveel mogelijk te promoten. Routebureau VVV Zeeland zet daar een breed scala aan promotie-activiteiten voor in. De focus ligt hierbij sterk op online-activiteiten, zoals een website (routes.vvvzeeland.nl) en een koop- puntenplanner. Daarnaast zijn er papieren routekaarten en themaroutes beschikbaar. En VVV Zeeland zoekt zogenoemde free-publicity op. Artikelen over wandelen in Zeeland in bladen zoals de Libelle of in de wandelkrant, die mensen verleiden om ook in Zeeland te komen wandelen. De beste manier om het Zeeuwse land schap te ontdekken is per fiets of wande lend. Het wandelnetwerk op zich wordt dus niet zozeer gepromoot, maar het landschap waarin het netwerk gelegen is. Nieuw concept: parelroutes Om een breder wandelpubliek aan te trekken dan alleen de 'klassieke wande laar' worden de zogenoemde parelroutes ontwikkeld. Zeeuwse parels (plekken) langs de wandelroute geven de wande laar een beleving en bieden de mogelijk heid om op laagdrempelige wijze 'het verhaal van Zeeland' te voet te ontdekken. De parel routes zijn maximaal vijf kilometer. Essentie van de parelroutes is dat deze een verhaal vertellen wat gerelateerd is aan de omgeving. Zo maakt de gebruiker direct kennis met het netwerk. De manier waarop een parelroute beleefd wordt is eigentijds en passend bij een brede doelgroep. Er is een smartphone voor nodig om de route te lopen, iedere route zal worden opgenomen in de Zeeland-app welke voor de zomer van 2017 wordt gerealiseerd. Om het verhaal van de omgeving, waarin de route zich bevindt, te vertellen wordt onder meer gebruik gemaakt van video's, audiofragmenten en puzzel opdrachten. De parelroutes vertellen gezamenlijk het unieke verhaal van Zeeland. De parelroutes zijn als activiteit los te ondernemen maar zullen middels het wandelnetwerk ook aan elkaar verbonden worden. De lange-afstands- wandelroute het Oesterpad is meer voor de geoefende wandelaar en voert de wandelaar langs diverse parelroutes zodat ook zij, al wandelend, het verhaal van Zeeland ontdekken. Naast de digitale Parelroutes kunnen de routes worden versterkt met bijvoorbeeld een picknickplaats waarop een spel in het tafelblad is geïntegreerd. Hierdoor worden de beleving en verrassing versterkt. De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 33