Inleiding Door: Arjan de Hulster, Projectleider Verklikkerstrand Alle foto's: Arjan de Hulster Het was eigenlijk best wel een beetje toevallig dat SLZ betrokken werd bij de ontwikkeling van het Wandelnetwerk Zeeland. Wel waren we al bezig om samen met bewoners z.g. 'Ommetjes' rond dorpen en steden te ontwikkelen en daar was zelfs een prijsvraag voor uitgeschreven. Het idee van een Wandelnetwerk ontstond echter pas toen een bewoonster van Oud- Sabbinge ons benaderde voor de realisatie van wandelroutes rond haar dorp. Zo is het Kiekendiefpad, het eerste netwerk, ontstaan. In die zelfde periode schreef de Provincie Zeeland haar wandelnota en dit netwerk bleek hier perfect op aan te sluiten. Van het een kwam het ander, SLZ mocht ook in andere regio's netwerken gaan aanleggen en hier zijn we nu al tien jaar mee bezig, samen met bewoners, vrijwilligers en verschillende organi saties. Bij de aanleg moet je, je steeds afvragen: voor wie doen wij dit? Je hebt vele soorten wande laars (zie noot) en is ons landschap daar wel geschikt voor? 2 Bewoners van de Zeeuwse dorpen en steden zijn voor ons een belangrijke doelgroep. Ook buiten het toeristenseizoen wordt er veel gewandeld en dan liefst ook nog in de eigen woonomgeving. Het hoeft allemaal niet zo spectaculair, als je maar even naar buiten kunt, even bewegen, de frisse lucht opsnuiven en je hoofd 'leeg maken'. Daarnaast zijn voor de Zeeuwse economie de toeristen van belang. Deze mensen moet je wat meer op het 'spoor' zetten. Het Wandelnetwerk is hier een uitstekend middel voor, maar dat is niet voldoende. Het gaat ook om het verhaal van het landschap, de historie, de (nieuwe) natuur, Wij willen dit verhaal vertellen via themaroutes waarbij de bezoeker de omgeving op een intensere manier beleeft. Er zijn al veel van deze routes en wij hopen dat dit in de toekomst nog verder wordt uitgebreid. Dit is ook een taak van SLZ: niet alleen een mooier landschap, maar dit ook 'beleefbaar'

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 4