9 - m-i' Noot: Wie is de wandelaar? Lopen is voor de mens de 'oer-activiteit' om zich voort te bewegen, het leger van Alexander de Grote maakte dagmarsen van 50 km het volle wapenuitrusting en moest daarna ook nog slag leveren! Gelukkig hoeven we dat vandaag de dag niet meer te doen, maar er zijn nog steeds mensen die ver lopen, b.v. de pelgrims naar Santiago de Compostella. De vraag is waarom je zoiets doet? maken voor de bezoeker, dus was de keuze voor SLZ niet helemaal toevallig! Vermarkting: Hoewel we dus een prachtig Wandelnetwerk hebben moet er nog veel gebeuren om meer wandelaars te krijgen, de vermarkting is erg belangrijk! Hiervoor heeft de Prov. Zeeland aan het bureau Square Fruit opdracht gegeven om een markt strategie te ontwikkelen waar SLZ ook aan heeft meegewerkt. Enerzijds is het van belang om mensen die 'nooit' wandelen aan het wandelen te krijgen, anderzijds 'de wandelaar' te verleiden om naar Zeeland te komen en /of meer te gaan wandelen. Zie het artikel Promotie VVV. Kortom: er is veel te vertellen over wandelen! Nederlanders behoren tot de koplopers van Europa als het om wandelen gaat; 84% van de Nederlanders tussen 20 en 59 jaar wandelt regelmatig. Wandelaars in Nederland geven tijdens hun wande lingen 1,8 miljard uit, o.a. aan entree, consumpties, vervoerskosten en over nachtingen. Helaas zijn er nog weinig cijfers over de Zeeuwse wandelaars. Wel blijkt uit eigen onderzoek dat het Wandelnetwerk hoog wordt gewaardeerd door de gebruikers. Eigenlijk loopt of wandelt iedereen dus wel, maar steeds op een andere manier. Lopen met kinderen is speciaal; zolang er uitdaging is zijn ze onvermoeibaar, maar als het eentonig wordt slaat de verveling al snel toe. De toerist wil wat zien of beleven, maar anderen lopen ook voor hun gezondheid. Uit onderzoek blijkt inderdaad dat lopen niet alleen goed is voor je spieren maar ook voor de hersenactiviteit. Lopen is simpel, je ene been voor het andere zetten, daar hoefje niet bij na te denken...toch? Of juist weer wel als je lopen als een meditatie ervaart. De steeds terug komende beweging werkt als een mantra, lopen als mediteren. Voor mij is lopen een uitdaging, ik wil iets leren zien of voelen, maar dit is voor ieder een dus weer anders. De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 5