Ik sta even stil en dat is een hele vooruitgang ;gTm? M Él Door: teja van Hoften, beeldend kunstenaar, auteur en wandelaar Als ik wil uitrusten ga ik wandelen. Dan wordt ik niet langer ingehaald. Geen bellende fietsers of auto's, op wandel paden tenminste. En na een tijdje ook niet meer door mijn eigen onrustige hoofd. Vaak word ik geplaagd door vele associaties en gedachten. Voer ik gesprekken met mensen die ik mis of verzin. Het liefst loop ik alleen en daar waar ik niemand tegenkom, want een goedemiddag kan me al vreselijk doen opschrikken. Gek dat ze met de innerlijke mens meestal alleen de spijsvertering bedoelen. En actief vaak op seks slaat. Lopen is voor mij heel actief en rustge vend tegelijk. Daar kan geen mindfull- ness of meditatie tegenop. Wandelend vertraag je het leven en ervaar je zoveel meer, pure aandacht, alle zintuigen op scherp, je ene been voor de andere en verder niks. Alleen de natuur haalt me terug op aarde. Relativeert al die spinsels en laat me weer lichaam zijn. En opeens hoor ik bij de veedrinkput de kikkers massaal om bevrijding smeken, zie ik twee stieren het zand hoog opgooien, hun voorhoofden tegen elkaar en word ik ontroerd door de miniduintjes in de enorme weidsheid bij het brede strand. Hallo, ik ben er weer. Zelfdenkend individu Wat ik zo goed van het knooppuntensysteem vind, is dat je niet aan de hand wordt geno men door de amusementsindustrie, maar het gericht is op het zelfdenkend individu. Je kunt de wandeling zo lang of kort maken als je wilt, je eigen route samenstellen, dorpen en stad jes juist ingaan of vermijden. Zelf creatief zijn la xi Het wandelnetwerk is opgebouwd als knooppuntensysteem.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 6