en je eigen verhalen lopen. En het is geweldig, dat het zich steeds verder uit breidt (bijna alle provincies hebben nu wandelnetwerken met knooppunten systemen) en aansluit op wandelpaden in België. En dat het ook echt om wandel paadjes gaat, waar geen ruiter of fietser komt. Het is gemakkelijker een stilstaan de wandelaar dan een stilstaande fietser te zijn, je kunt even bukken om iets van dichtbij te bekijken. Bertold Brecht zei het al: ik sta even stil en dat is een hele vooruitgang. Vlakbij Sas van Gent, toen ik net mijn vroegere aardrijkskundelessen herhaalde, zag ik plotseling een heel donker, bijna zwarte ree telkens boven het hoge graan uit springen, met vier poten tegelijk. Als hij neerkwam, waren alleen zijn oren nog zichtbaar. Het was met eenzelfde regel maat, maar tegelijkertijd ook abruptheid zoals in de tunnel naar Zeeuws- Vlaanderen de schaduw van een achter op een auto staande fiets bij elke verlich tingsbron van de fiets wegsprong en weer terug. Een rij bomen was tot kale palen gesnoeid, maar overal rondom de stam kwamen er plukken bladeren uit kroezen. De schoonheid van zevenblad, dat in een strak ritme dakpansgewijs het dijklichaam totaal bekleedde. Huize Plexat had zonder meer gelijk, wat een ruimte om haar heen. De blaadjes van de populieren smeulden en flikkerden op wind en zon. Naarmate de lucht donkerder werd, begonnen er meer vogels te zingen. Ronde plakkaten klavers tussen het verse gras als mooi aangelegde perkjes. Drie lege grijsgroene eierschalen. Duistere doorkijkjes in het dennenbos. Zoveel afwisseling van landschap en de hele weg lang geen andere wandelaar tegen gekomen. En zulk goed wandelweer, die dreigende luchten boven het vlakke land, waar de hemel sowieso de baas blijft. Ik geloof het echt, ze hebben dit pad voor mij gemaakt. Meer teksten en afbeeldingen over teja's wandelingen kunt u vinden op haar website bij eigen teksten: www.tejavanhoften.nl De schapen lopen met ons mee! Foto: Geziena de Moor Zeeuws-Vlaanderen De Boom In Herfst 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 7