Wandelnetwerk: hoe werkt het? Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ Als je wil gaan wandelen over het Wandelnetwerk in Zeeland, dan zijn er verschillende opties: 1. Je gaat op de bonnefooi naar een leuk dorpje en zoekt een informatiebord waar wandelroutes van het Wandelnetwerk opstaan. De meeste borden staan in het centrum van de dorpen of bij belangrijke punten zoals een kerk, dorpshuis of een museum. 2Je koopt bij het plaatselijke VVV kantoor (of via de website www.routesinzeeland.nl) een wandelkaart van het netwerk in de regio of een informatiebrochure van een themaroute. 3. Wandelen op smartphone (alleen i-Phone): Ga naar de website: http://routes.vvvzeeland.nl en installeer de web app op I-phone. Je kunt kiezen tussen het plannen van een eigen route of een bestaande (thema)wandeling. Daarna: kun je aan de hand van de kaart, de app of de kaart op het informatiebord zelf je route uitstippe len. De afstanden staan erop, als ook de knoop puntnummers. Schrijf de knooppuntnummers op. Diverse wandelkaarten verkrijgbaar. Routepla mer Door: teja van Hoften, beeldend kunstenaar, auteur en wandelaar De wereld is klein als het nevelt, geluid dringt zich meer op. Papiergeknisper, wellicht geknab bel, van een muisje misschien? Bromvlieg doet een ronde om mijn hoofd. In de verte blaft een hond. Kleine vogelkreetjes in de struiken, niet het uitbundige gefluit van de lente. Zou het energie besparing zijn voor ze aan de grote trek begin nen? Ik zie ze niet. De geur van al licht gistende bessen. Opeens het wonder van een zwerm spreeuwen, dat mijn blikveld in- en uit draait. Diegene die van rechts naar links vliegen zijn donkerder van kleur dan zij, die van links naar rechts gaan. Ik hoor een soort zoef Het wandelnetwerk is 2.500 kilometer lang, waarvan 800 kilometer onverhard.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 8