name dat in mijn eigen omgeving, best belang rijk vind. Het is goed dat er een organisatie als SLZ is, om al het moois te beschermen." Mieke Bierens, vertegenwoordiger particuliere grondeigenaren Mieke woonde vroeger op, maar tegenwoordig naast de "Kettinghoeve", een prachtig oude boerderij met dito erf op het Thoolse platte land. Graag spreek ik af bij mensen thuis voor interviews en dat was bij Mieke ook vast erg leuk geweest, maar gezien de reisafstand die ik met openbaar vervoer en/of fiets af had moe ten leggen was ik toch wel blij dat zij naar het SLZ kantoor te Goes kon komen. De foto bij dit artikel is dus niet tijdens het interview gemaakt! Mieke kon dit interview combineren met een andere afspraak in de buurt. Ze komt oorspron kelijk uit het Zuid-Bevelandse dorp Nieuwdorp, maar woont al lange tijd op Tholen. Ze had met haar man een akkerbouwbedrijf, dat enkele jaren geleden is overgenomen door hun twee dochters. "Vroeger werkte ik mee op het bedrijf en daarnaast heb ik elf jaar bij de VVV gewerkt" vertelt ze. "Nu woont mijn oudste dochter op het akkerbouwbedrijf, en wij ernaast. Wel zor gen we voor de caravanstalling, die in de oude schuur is." SLZ kent ze al lange tijd, al zeker zo'n vijftien jaar. '"Het is al zo lang geleden dat ik niet meer precies weet hoe het begonnen is"' zegt Mieke. "In ieder geval zijn mijn partner Rinus en ik geregeld geïnspireerd geraakt door met name de Buitenlui Actief-excursies van SLZ. Deze excursies worden door SLZ speciaal voor erfei- genaren georganiseerd. Dat is erg leuk. Je ziet dan op erven van anderen hoe zij dingen aan pakken en je krijgt uitleg en advies. Jaren gele den hebben wij naar aanleiding van zo'n excur sie besloten een elzenhaag aan te planten, om onze bedrijfsgebouwen mooier in het land schap te laten passen. En verder vinden we het ook geweldig dat we ons oude varkenskot mooi hebben kunnen opknappen via het kleine cultuurhistorische landschapselementen project wat SLZ toen had" Het erf werd er, vooral door al Rinus zijn inspan ningen, steeds mooier van. Zelfs zo mooi dat ze in 2010 de "erftrofee", voor het mooiste boeren erf van de provincie wonnen! In het SLZ bestuur kwam eind 2015 een plaats vacant voor iemand die de particuliere eigena ren van gronden, een belangrijke groep samen werkingspartners van SLZ, kon vertegenwoor digen. Ook wordt er gestreefd naar een zo'n goed mogelijke vertegenwoordiging van alle regio's in Zeeland binnen het bestuur. Vandaar werd er al gauw aan Mieke gedacht. "En ik wil het graag doen!" vertelt ze, "Omdat het land schap en alles wat er mee te maken heeft mijn belangstelling heeft. Ik vind dat SLZ met de professionele krachten en de vele vrijwilligers belangrijk werk doen. Een mooi landschap is iets waar zowel de inwoners als de toeristen van genieten. Neem bijvoorbeeld het wandel netwerk, daar ben ik heel enthousiast over. Je ontdekt prachtige plekken als je die paden volgt. En een ander voorbeeld: Open Duinen, op Schouwen, de gouden jirizaagwinnaar van dit jaar. Ik was er laatst tijdens een Buitenlui Actief excursie. Mooi om te zien wat de bewo ners daar met hulp van SLZ allemaal voor elkaar hebben gekregen!" 10

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 12