Stichting Open Duinen Winnaars Gouden Jirizaag 2016: Door: Caroline Geluk, medewerkster SLZ Vrijdag 7 oktober jl. heeft Stichting Landschapsbeheer Zeeland de Gouden Jirizaag uitgereikt aan Stichting Open Duinen uit Nieuw-Haamstede. Zij ontvin gen deze door SLZ uitgereikte jaarlijkse ereprijs om hen eens extra in het zonne tje te zetten en te bedanken voor hun inzet voor het landschap. Stichting Open Duinen Deze stichting is ontstaan uit een initia tiefvan enkele bewoners. Zij beheren een stuk natuurterrein bij Nieuw- Haamstede. De grond is versnipperd particulier eigendom en groeide steeds verder dicht met Ameri kaanse vogel kers. Na jaren lange inspan ning is het gelukt met de eigen groep en assistentie van een aantal andere vrijwilligersgroepen, het terrein grotendeels vrij te maken van Amerikaanse vogelkers. Open maken van de duinen was werk van mens en paard; open hóuden, is werk van koe en mens. Hiervoor worden Maraichine koeien ingezet van oud Hollands bloed. Met de inmiddels traditionele 'koeienborrel' worden de sponsoren jaarlijks bedankt. Stichting Open Duinen houdt buurtbewoners en andere belangstellenden op de hoogte van alles wat er binnen het terrein gebeurt met een website en een nieuwsbrief. Ze over leggen zelf met buurman Staatsbosbeheer en de Provincie Zeeland. Onder meer over uit breiding van het terrein om de omgeving nog mooier te maken. SLZ is bij het werk betrok ken als planmaker, maar de buurtbewoners regelen zelf ook enorm veel achter de schermen. Het is een mooi en vroeg voor beeld van duurzame burgerpartici patie, geheel uit eigen initiatief gestart in 2005. SLZ is vrijwel vanaf het begin betrokken geweest bij Stichting Open Duinen. Verrassing! Deze werkgroep dacht, na hun bestuursverga dering, enkel te gaan lunchenmetSLZ. Want dat had SLZ hen wél laten weten, alsdank De Boom In Winter 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 13