Grafkelder na aanpak paden De aanwezigheid van een oude grafkelder, een aantal grafstenen en de landschappelijke aanleg geven het geheel echter nog steeds een bijzon dere uitstraling. Het maakt deze omgeving tot een bijzondere plek in het dorp. Opknappen Enkele jaren geleden waren het parkje en zijn omgeving wat verwaarloosd. De verschillende onderdelen hadden weinig samenhang, wande laars klaagden over slechte bestrating, over hangende brandnetels en hondenpoep en er was ook sprake van vandalisme. De dorpsraad Koudekerke nam daarom het initiatief om het parkje op te knappen. Samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland is toen een plan van aanpak met een nieuwe inrichtingsschets gemaakt. In 2014 en 2015 heeft dat geleid tot een nieuwe padenstructuur, waardoor wande laars en fietsers beter gescheiden zijn en er meer ruimte is voor wandelaars. Er is ook een hoog hek weggehaald, waardoor speeltuin en oude begraafplaats meer een eenheid zijn geworden en de ook sociale controle in het gebied is toegenomen. In 2016 is een begin gemaakt met het opknappen van een aantal oude verzakte grafmonumenten. Dat werk zal begin 2017 worden afgerond en dan zal ook een oude grafkelder worden opgeknapt. Het geveltje van deze kelder is nu nog in slechte staat en volgespoten met graffiti. Het metsel werk zal worden hersteld, de graffiti verwijderd en rond de grafkelder zal een hek worden geplaatst. Samenwerking leidt tot betrokkenheid Deze opknapacties zijn mogelijk dankzij een groot aantal verschillende bijdragen: gemeente Veere, Rabobank Walcheren- Noord-Beveland, Prins Bernhardcultuurfonds, Han Gerlachfonds, Rotary Walcheren en diverse vrijwilligers uit Koudekerke en daarbuiten. Bijzonder is ook dat door deze activiteiten de oude begraafplaats en parkje weer veel meer in de belangstelling is gekomen en dat de betrokkenheid van de omgeving is toege nomen. Er komen nu allerlei verhalen los over de begraafplaats en de mensen die er begraven zijn en dat geeft weer aanleiding tot speurwerk in oude archieven. Het parkje is daardoor veel meer gaan leven. De Boom In Winter 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 17