Van onder! Door: Ruud Dijkstra, vrijwilliger Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren Bestemming bereikt! Tien voor negen. Tevreden zet ik mijn fiets onder een afdak naast een oude trekker. Mooi op tijd. Onderweg heb ik het lang zaam licht zien worden boven het Sloe. 't Was glibberig op sommige plekken, ben bijna onder uitgegaan. Knotters en Slepers De opkomst is 15 man, niet slecht. Even later zit ik in mijn wilg. Grappig hoe verschillend we zijn. In onze groep zitten knotters en slepers. Bij de knotters heb je fanatieke en langzame, preciezen en rekkelijken. Bij de slepers iets dergelijks: drukke slepers die tak na tak afvoeren en ande ren die een babbel tussendoor net zo belangrijk vinden. Mooie rillen maken doen we niet zo vaak, jammer eigenlijk. Mijn boom Vandaag ga ik voor knotten. Ik kies mijn boom. Ben niet zo snel dus ik neem geen 4-pitter, die krijg ik vandaag niet klaar, die laat ik voor de snel le jongens. Maar ook niet zo'n krieltje, je moet er na afloop wel een beetje eer van hebben en er in ieder geval in kunnen zitten. Zo vinden we wonderwel snel allemaal een eigen taak. In 'mijn' boom maak ik kennis met de gasten die in zo'n knot groeien, althans de plantaardige, de vogels zijn gevlogen. Moet denken aan verschil tussen planten en beestjes. Wilg en ik bijvoor beeld. Twee vormen van leven die wij kennen. Maar stel, op een verre planeet wonen alleen maar beestjes die wel kunnen denken. Zouden die kunnen bedenken dat er een andere levens vorm mogelijk is dan die zij kennen? Denk het niet, die kennen alleen maar beestjes. En hier op aarde kan een kind zeggen: ja hoor: planten! Ruud Dijkstra Foto: SLZ Op onze beurt: kunnen wij ons nog een derde vorm van leven indenken? Ja, een virus mis schien, maar hoe die er dan uitziet kan ik me nauwelijks voorstellen, een beetje incomplete mengvorm... Een vierde duidelijk andere vorm dan.. Lukt me nu niet. Een nieuwe letter zou nog wel gaan, een elfde cijfer ook nog wel. En een duidelijk nieuwe kleur, anders dan wij kennen. nee, dat gaat ook niet lukken. Zie nu wel mooie fijne kleurnuances in de lucht trouwens, nu het zonnetje een beetje doorkomt. Vanonder! Ik heb toch weer een tak doorgezaagd, de tak gaat val len. Weet niet eens of wilgen voelen dat er aan ze gezaagd wordt. In zekere zin doen ze dat wel, want ze reageren er op door een wondweefsel te maken. Nou even concentreren, op deze tak blijkt spanning te staan. Zou wilg een boodschap aan mij wil geven? Zonder in gedachten af te dwalen gaan er nu nog vier takken af en dan klinkt 't: koffie! Ik zak af, weer twee benen op de grond, bij de mensen. Pauze. er wordt geen kalfje geboren tijdens de koffie vandaag. Dit is mijn hof Na de koffie weer naar onze werkplek. Ik ben een van de laatsten, maar mijn wilg is nog vrij.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 18