Zo hoort het. Ik ga hem afmaken. Ik klim de boom weer in. Moet denken aan mijn suggesties naar de redactie van 'De Boom In': een vaste column en van tijd tot tijd een boekbespreking van een boek dat interessant is voor ons SLZ-ers. Zo heb ik net 'Dit is mijn hof' gelezen van de Vlaming Chris de Stoop. Over de uitbreiding van de Antwerpse haven, onteigeningen van land bouwgrond en boerenhoeves, het scheppen van Nieuwe Natuur. Voor een journalist emotioneel geschreven, voor een actievoerder juist redelijk zakelijk. Denk dat de meesten van ons dit - net als ik - geboeid zullen lezen. Dus enige aandacht in 'De Boom In' is een service aan jullie. Toevallig, nee terecht, is er de laatste weken in Zeeland veel aandacht voor dit boek en Chris de Stoop geweest. 't Heeft inmiddels de Zeeuwse Boeken prijs gekregen. Dus lijkt een boekbespreking hier inmiddels overbodig. Onbekommerd Ik zaag weer een forse tak af. Gezien vanuit de wilg is dit ook wel een onteigening. En zit ik nu ook Nieuwe Natuur te creëren. Vanonder! Goed, die column dan? Een stukje met een wat ongebruikelijke insteek over een onderwerp betreffende het Zeeuwse Land en zijn beheer. Liefst met een beetje humor, op z'n minst toch met een knipoog. En beknopt (nou niet afdwa len omdat ik opeens dat woord beknopt zo'n treffend woord vind). Zie daar maar eens een auteur voor te vinden. Weliswaar hebben wij een verrassende diversi teit en mogelijk kwaliteit in onze gelederen maar.dus.tja kweenie. Ik ga het niet doen. Een column of boekbespreking schrijven is niks voor mij. Ik hou het bij het lekker onbe kommerd knotten, zittend in mijn boom, twee meter boven het maaiveld. Zo, deze is klaar, werd ook tijd, het is inmiddels vijf over twaalf. Ik kap er mee. De laatste tak wankelt. Van onder! Dwalende gedachten - foto: Ruud Dijkstra De Boom In Winter 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 19