2B HHHUH Interreg H CONNECT Door Door: Rudi Vlaanderen-Nederland Sinds begin 2016 zijn we samen met de Zeeuwse Milieu Federatie aan de slag met het Interreg project '2Bconnect' in Zeeland. Het is een project waarbij wordt samengewerkt met diverse Nederlandse en Vlaamse instanties in de grensregio, het project wordt voor 50% gesubsidieerd door de EU via een bijdrage vanuit Interreg. In totaal is er in Zeeland via SLZ ruim 500.000,- beschikbaar voor het project, het project loopt tot en met eind 2018. Meer Biodiversiteit op Bedrijfsterreinen 2Bconnect staat voor de verbinding tussen Biodiversiteit en Bedrijfsterreinen, kortom we gaan diverse maatregelen treffen om de bio diversiteit op bedrijfsterreinen te verbeteren. In totaal moet er via het project 135 hectare worden ingericht t.b.v. verhoging van de biodiversiteit in Nederland en Vlaanderen. Via het project worden ook 90 adviseurs opgeleid die de bedrijven gaan ondersteunen bij het werken aan de groene infrastructuur. Het project is in Zeeland opgedeeld in een deel biodiversiteit op bedrijfsterreinen in de Zeeuws Vlaamse Kanaalzone en een onder deel op recreatiebedrijven. In totaal moet in Zeeland op 10 ha. maatregelen worden getroffen t.b.v. de biodiversiteit. Het project is gericht op maatregelen t.b.v. specifieke doel- soorten zoals rugstreeppad, dwergvleermuis, visdief, oeverzwaluw en ransuil. In de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone is de Gemeente Terneuzen co financier via het Landschapsuit- Koegorspolder te Sluiskil Alle foto's: SLZ BEDRIJVEN BIODIVERSITEIT

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 20