voeringsplan, daarnaast wordt ook aan de bedrijven een bijdrage gevraagd. Dit jaar hebben we, samen met de ZMf, diver se bedrijven benaderd met om mee te doen met het project en zijn diverse voorstellen met maatregelen t.b.v. de biodiversiteit uitge werkt. Als vervolg op het project tijdelijke natuur bij Yara Sluiskil, waarbij al enkele terrei nen van Yara natuurvriendelijk zijn ingericht en opengesteld via het wandelnetwerk, is een bijeenkomst georganiseerd met diverse bedrijven en instanties om te komen tot een "Groene Koegors". ^Natuur op Recreatiebedrijven recreatie onderdeel worden samen met Éjtverse werkzaamheden uitgevoerd. Als eerste wordt er een cursus ontwikkeld voor recreatiebedrijven over wat men kan doen aan biodiversiteit op het eigen terrein en in de omgeving. In de cursus willen we ook kijken hoe we de recreanten bij de bio diversiteit en de diverse werkzaamheden kunnen betrekken. De cursus wordt in de loop van 2017 georganiseerd voor recreatie bedrijven in Zeeland. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om voor 2-3 bedrijven een plan uit te werken met maatregelen t.b.v. de biodiversiteit. Bij één groot recreatiebedrijf zijn we al aan de slag met de planvorming. Er wordt een plan uitgewerkt om maatrege len t.b.v. de biodiversiteit te treffen op een te herinrichten huisjesterrein. Er is ook geld beschikbaar om deze maatregelen uit te voeren. het groen inrichten of beheren van in totaal 135 ha terreinen het bezoeken van minstens 120 bedrijven uitvoering biodiversiteitsscan en opmaak van beheerplannen het creëren van een blijvend en lerend netwerk tussen de bedrijven in de grensregio onderling en met de groensector de opname van biodiversiteit in milieumanagementsysteem van bedrijven of in parkmanagementsystemen opleiden van 90 adviseurs die bedrijven ondersteunen bij het werken aan groene infrastructuur en hen wijzen op de mogelijkheden om biodiversiteit daadwerkelijk in de bedrijfscultuur te introduceren Doelstelling totaal project De Boom In Winter 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 21