Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft vorig jaar een groot deel van de bunkers op Walcheren en West Zeeuws-Vlaanderen nader onderzocht op de geschiktheid als vleermuis winterverblijf. Een stuk of 50 kunnen op termijn nog worden verbeterd. De financiering daarvan gebeurt grotendeel door de Provincie Zeeland. De telgegevens worden verzameld door de Zoogdiervereniging en 'verdwijnen' in een digitale database. We willen in de toekomst proberen de gegevens meer zichtbaar te maken en de eigenaren van de bunkers bij de vleermuisbescherming te betrekken. Er wordt veel rotzooi in de bunkers bewaard of er wordt vee in gestald. Vandalen stoken er hun vuur werk in op of gooien hun overgebleven kranten en folderbalen in. Terwijl de vleermuizen uit de verre omgeving zich hier verzamelen en in deze periode erg kwetsbaar zijn! Geschikt winterverblijf Zoogdier Werkgroep Zeeland Dit macabere gezelschap maakt deel uit van de Zoogdier Werkgroep Zeeland die elk winterseizoen vleermuizen in de bunkers uit WOII inventariseert. De bunkers die al ruim 70 jaar zijn verlaten, dienen nu als winterverblijf voor vleermuizen. De constante temperatuur en vochtigheidsgraad zorgen ervoor dat de vleermuizen hier vanaf november tot en met maart hun winterslaap kunnen houden. 'lein Valkei De aantallen vleermuizen in de bunkers van Schouwen-Duiveland, Walcheren, Beveland en Zeeuws-Vlaanderen schommelen zo rond de 500 beestjes. De meest voorkomende vleer muizen in de bunkers zijn watervleermuizen, baardvleermuizen en grootoorvleermuizen. Op Schouwen zitten daar ook nog franje staarten tussen. 22 oto: Sandra Dobbelaar

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 24