Steenuilbeschermingsproject Midden Zeeland 2016 y Door: Peter Boelee, Veldmedewerker Zeeuws Steenuilfonds Een steenuil "bolletje rond' Foto: Franka Slothouber Moeilijk jaar Het Steenuilbeschermingsproject volgde ook in 2016 het broedseizoen nauwgezet. Het verliep moeizaam door tegenvallende weersomstandigheden. Koude en nattig heid is niets voor steenuilen, daarnaast kwam de beschikbaarheid van voedsel in de knel. Broedtijd Kast De broedtijd begint in april, waarbij de We spelen al een tijd in op weersextremen eileg met de beschikbaarheid van voed- door aanpassingen van de broedkast; sel en de weersomstandigheden heeft te het weren van 'woonvocht' is daarbij een maken. Steenuilen kunnen onder ideale belangrijk punt. Steenuilen houden niet omstandigheden 6 eieren leggen, maar van veranderingen, dus de aanpassing van dat gebeurt hier maar hoogst zelden. de in gebruik zijnde kasten is vertraagd. In 2016 werden er tot half april per legsel Ook dat telde als een negatieve factor. gemiddeld 3,6 eieren gelegd. Dat aantal zijn we hier overigens wel gewend. De cijfers De broedduur is 26-28 dagen. Er zijn nu ruim 300 steenuilnestkasten beschikbaar op Zuid-Beveland en Walcheren. Voedselaanbod en weerssituatie zijn In 2016 waren er 57 bezet en we telden 203 wederom van belang of het de ouders eieren. Het leverde slechts 90 uitgevlogen lukt de jongen binnen vier weken groot steenuilen op, wel alle van een ring voorzien. te brengen. Na de relatief zachte winter Met het ringen leren we het karakter van onze liet de broedtijd extreme wisselingen steenuilen steeds beter kennen. in het weer zien wat het aanbod van Kijk voor meer informatie op onze website: voedsel snel decimeerde. www.zeeuwssteenuilfonds.nl De Boom In Winter 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 29