NATUU RWERKDAG een Initiatief van LandschappenNL Door: Robert Wielemaker, medewerker SLZ toe een (klein) buitje. Nagenoeg in iedere gemeente kon weer gewerkt worden, waarbij we samen met de groep vaak de samenwer king zochten met gemeenten en overheden. Uiteraard willen we onze traditionele natuur- verenigingen, die het hele (winter)seizoen bezig zijn met natuur- en landschapsbeheer, enorm bedanken voor hun inzet. Daarnaast ook heel veel dank voor de diverse "nieuwe" locatieleiders die zich hebben ingezet om Op de eerste zaterdag in november openden we traditiegetrouw het knotseizoen met de Natuurwerkdag, alweer voor de 16e keer. In In Hoek kon men aan de Hoekse Kreek in het bos werken of wilgen knotten. Natuurvereniging de Steltkluut kreeg veel hulp van scouts. Foto: Luciën Calle heel Nederland gingen bijna 14.000 mensen bij hen in de buurt aan de slag om te helpen bij het onderhouden van natuur en landschap. In Zeeland kon je een keuze maken uit 30 locaties waarbij er dit jaar weer meer buurt- initiatieven meededen dan voorgaande jaren. In totaal bezochten 906 mensen de Zeeuwse locaties waar je kon knotten, hoogstammen snoeien, Am. Vogelkersen verwijderen, in het bos werken of andere klussen in het groen. We zijn zeker te spreken over deze editie ondanks de vaak dreigende luchten en af en Ger van der Velde van Tholen aan het knotten aan de Geulsche Weel te Stavenisse bij de Natuurvereniging Tholen. Foto: Caroline Geluk 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 30