Werkgroep Moesbosch Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Op onze website www.landschapsbeheerzeeland.nl/informatie-voor/vriiwilligers/soort-werk staan ze allen, per soort werk, genoemd. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor: Door: Peter van der Vliet, vrijwilliger bij deze werkgroep Op buitenplaats Moesbosch, gelegen tussen Koudekerke en Vlissingen, verricht een groep van vier actieve leden, beheer- werk in het bos. Deze werkgroep bestaat uit 50+-ers: 3 mannen en 1 vrouw, waar van er nog één een baan heeft. Met deze groep kunnen we het werk goed aan dus zoeken we ook geen nieuwe leden. natuurlijk reuze handig voor het verzamelen van hout voor onze houtkachels! Elk van ons neemt deel aan cursussen en excursies via SLZ of via Groen en Doen. Alle leden werken overigens in meerdere groepen. Soms is er in de andere groepen een afsluiting met een lunch of een fiets tocht. Het leuke aan onze groep en het werk is eigen lijk de hele cyclus: met SLZ te vellen bomen kiezen, laden, lossen, klo ven, bergen en dan: de kachel in! Wij werken altijd op dezelfde loca tie, 6 maandagsmorgens per winter. We doen voornamelijk ecologisch bosbeheer en dunnen. Het is heerlijk om lekker fysiek bezig te zijn en het is We maken dank baar gebruik van de kennis van en de werkvoor bereiding door SLZ, het mogen gebruiken van gereedschappen etc. Hiervoor heb ben we twee keer per jaar contact. Wonderlijk dat je start als groep, vaak niet meer weet hoe het begon en dat je achterom kijkend telt dat je al zo lang met veel plezier en resul taat samen bezig bent, in ons geval zo'n 7 jaar!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 35