Inmiddels wellicht bekend onder de lezers van dit blad: SLZ directeur Foort Minnaard heeft aangegeven om begin 2017 zijn SLZ-loopbaan te willen beëindigen en met pensioen te gaan. Een oproep aan belangstellenden om de directeursrol van hem over te nemen heeft in de media gestaan en het selectieproces naar een opvolger is benoemd. Foort heeft, vanaf de oprichting, ruim 33 jaar bij SLZ de kar getrokken. Een lange periode, die in de beginjaren vooral in het teken stond van groei en het volwassen worden van de organisatie. In de laatste decennia lag de uitdaging voor hem als leidinggevende vooral in de professio nalisering van de organisatie, het inspelen op snel veranderende maatschappelijke ontwikke lingen en financiële regelingen om verzekerd te blijven van brede steun. Met inbreng en support van medewerkers en vele vrijwilligers op zoek naar nieuwe mogelijkheden en andere accenten om draagvlak te vergroten, maar steeds met het hoofddoel en bestaansrecht van de organisatie in het vizier: een herkenbare positieve bijdrage leveren aan de kwaliteit en belevingsmogelijkheden van het Zeeuwse landschap. Foort is iemand met een zeer realistische inslag: direct, zonder omwegen, praktisch. Prettig om mee samen te werken, gemakkelijk te benade ren; elementen van de open bedrijfscultuur, die zo kenmerkend is voor de hele SLZ-organisatie en onder zijn leiding gestalte kreeg. Er is in die 33 jaar enorm veel gedaan en bereikt, maar ook veel veranderd: toen Foort begon dreigden veel landschapselementen te verdwijnen; in de huidige tijd leven we geluk kig met het besef dat natuur- en landschaps beleving een essentiële bijdrage leveren aan ons aller welzijn. In dat veranderende 'land schap' heeft Foort een grote steen bijgedra gen, waarvoor we hem hartelijk bedanken. Inmiddels werd, juist voor het ter perse gaan van deze uitgave van De Boom In, de benoeming van een nieuwe directeur een feit: de heer Joan van der Velden zal per 1 maart 2017 de huidige directeur Foort Minnaard opvolgen. Als bestuur van SLZ kijken we in volle tevre denheid terug op het selectieproces, waarbij in de eindfase ook een vertegenwoordiging van het personeel werd betrokken en we zijn zeer verheugd over de resulterende aanstel ling. Met de professionele ervaring die Joan meebrengt en zijn affiniteit met natuur ontwikkelingsprojecten en landschap in onze provincie hebben we voor SLZ de inspi rerende directeur gevonden die we zochten. Wij voorzien een prettige samenwerking en wensen Joan veel succes! Foort aan het werk in Kapelle Foto: Gezina de Moor De Boom In Winter 2016 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 5