Interview met de scheidende directeur Door: Nettie Wilderom, medewerker SLZ Nog een paar maanden, en dan zit het erop voor Foort. Hij kan terugkijken op een heel lang dienstverband bij SLZ. Ik vraag hem wat daar leuk aan was, en of er ook iets minder leuk was. "Het leukste is altijd dat je samen met allerlei verschillende mensen werkt om tot resultaten te komen, en dat dat dan samen lukt!" zegt Foort. ''Dat was vanaf het begin al zo, en nu nog steeds. In de loop der jaren zijn we flink gegroeid. SLZ heeft een stimulerende rol, maar de mensen waar we mee samenwerken, komen ook met ideeën en doen van alles. Zij stimule ren ons ook! Op je vraag wat minder leuk is zeg ik dat het in de loop der jaren voor mij, en enkele andere collega's zullen dat ook wel heb ben, steeds meer bureauwerk is geworden, in plaats van werken in het veld. Daarom heb ik er ook voor gekozen om in KNNV beheerswerk- groep vrijwilligerswerk te doen en controleur te zijn van een stukje wandelnetwerk. Zo hou je feeling met het buitenwerk." Straks veel meer vrije tijd dus! Ik vraag Foort wat zijn plannen waren voor de komende tijd. "Ik ga meer in de tuin werken.'' Zegt hij als eerste. "En natuurlijk af en toe met vakantie. Mijn partner Tilly en ik zijn al begon nen om in etappes het lange afstandswandel pad 'het Pieterpad' te lopen. Tot nu deden we ieder jaar een klein stukje. Dat zal straks wel wat sneller opschieten. Verder ga ik in ieder geval door met het vrijwilligerswerk in de beheers- 7W werkgroep. En ik wil ook nog wat ander vrijwilli gerswerk in het landschap doen. Ik weet nog niet precies wat, maar ik heb gezien dat er op de site 'Natuurwerk Zeeland' verschillende vrij- willigersvacatures staan die mij aanspreken. Het is leuk om kennis die je tijdens studie of werk hebt opgedaan daar ook weer in kwijt te kun nen. En er is genoeg te doen!". Breed landschap Hij heeft er alle vertrouwen in dat SLZ met de nieuwe directeur, de andere medewerkers en vrijwilligers een goede toekomst tegemoet gaan. "Wel is het belangrijk om goed in te blij ven spelen op allerlei ontwikkelingen", vindt hij. "En zie het landschap breed. Mensen willen zich inzetten voor hun eigen omgeving, en worden daar door overheden ook steeds meer toe aangezet. Op dat gebied zullen zich ook nog nieuwe kansen voordoen, zoals het 'vergroenen' van wijken samen met de inwoners."

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2016 | | pagina 6