een symposium over bi Interreg Vlaanderen-Nederland Door: Luciën Calle, medewerker SLZ Bijen zijn erg belangrijk voor de bestuiving in de natuur en de landbouw. Maar bijen hebben het moeilijk. Een groot deel van de inheemse bijen staat op de Rode lijst en ook honingbijen hebben last van "bijensterfte" In Zeeland zijn er initiatieven om de bijen te helpen overleven. Voor de fruittelers is er het project 'Meer natuur voor pittig fruit', waarbij getracht wordt de inheemse bestuivers een handje te helpen. En er is een nieuwe samenwerking opgestart: het platform Bijvriendelijk Zeeland. Een van de eer ste activiteiten is het organiseren van een sym posium waarbij voor een breed publiek de pro blematiek op een heldere manier inzichtelijk wordt gemaakt. Symposium Op vrijdag 12 mei (10.00-15.30 uur) vindt het symposium plaats. Het programma ziet er aan trekkelijk uit, met 's morgens presentaties van o.a.: Opening door Conny Miermans, Wethouder Borsele Koos Biesmeyer (directeur Naturalis) over de Economische betekenis van bijen, Sjef van der Steen - WUR (Wageningen) onderzoeker, over de Ecologische betekenis van bijen, Lucien Calle, SLZ, over het Project'Meer natuur voor pittig fruit'en Gert van Kralingen, dagelijks bestuurder van Waterschap Scheldestromen, over Bee Deals. Vanaf 13.00 zijn er excursies langs akkerranden en boom gaarden. Het symposium wordt door SLZ samen met het Platform Bijvriendelijk Zeeland georganiseerd en wordt financieel ondersteund door het Interreg project 'Meer natuur voor pittig fruit'. Het symposium vindt plaats bij de familie Heyboer, Weeldijk 2, 4431 RJ 's-Gravenpolder. Inschrijving loopt via SLZ. Er is ruimte voor 80 deelnemers, er wordt ingeschreven op volg orde van aanmelden, dus zorg dat je er op tijd bij bent, want vol is vol. Meer informatie is te krijgen bij Lucien Calle. In het platform Bijvriendelijk Zeeland hebben de ZLTO, Nederlandse Bijenhouders Vereniging, Poldernatuur Zeeland, Velt Zeeland, Water schap Scheldestromen, University College Roosevelt en SLZ elkaar gevonden bij hun activiteiten om de bijen in Zeeland te helpen. Financiering Het project 'meer natuur voor pittig fruit' wordt gefinancierd binnen het Interreg V programma Vlaanderen-Nederland, het grensoverschrijdend samenwerkingsprogramma met financiële steun van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling. Meer info: www.grensregio.eu. De gemeenten Borsele en Veere dragen finan cieel ook bij aan de kosten van dit project. Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 18