Erftrofee 2017 Door: Sylvia Tuinder en Theo Aernoudts, medewerkers SLZ I 2013 i I De Erftrofee is ontwikkeld in samenwer king tussen Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ), de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO) en de Boerderijenstichting Zeeland (BSZ). De eerste erftrofee werd uitgereikt in 1997 toen voor het eerst 'Het jaar van de boerderij' werd georganiseerd. Sindsdien werd iedere 3 jaar de Erftrofee uitgereikt tot het jaar 2013. Na 16 jaar is het tijd voor verandering. De 3 organiserende instanties hebben besloten om een andere insteek te kie zen. De Erftrofee verdwijnt, maar er volgt een erkenning in een ander jasje. De opzet is veranderd waarbij er om de 3 jaar één van de 3 organisaties het initiatief zal nemen op een specifiek ter rein waar ze zelf nauw bij betrokken zijn. Natuurlijk houden de drie organisaties onderling contact over de aanpak. De driejaarlijkse cyclus omvat zeker een echte Zeeuwse aanmoediging. Deze aanmoediging is voor mensen die iets bijzonders hebben gepresteerd op basis van instandhouding van een boerderij of iets op het erf van bijvoorbeeld een stukje bijna verloren erfgoed of waarde voor het landschap. Ieder jaar draagt een van de drie organisaties iemand voor. Het mooiste streekeigen erf in Zeeland Bordje 1e prijs Erftrofee 2013 Jaarlijks onderling kennisdeling en samenwerking De organisaties vinden elkaar in samenwer king en afstemming rondom de beloning. Jaarlijks stimuleren we elkaar om kennis te delen en ontmoeten we elkaar rondom de winnende persoon met erf en het publiciteits- moment. Bij de organisatie er om heen, zoals bij de uitreiking, zullen we elk jaar samen optrekken en meer over de nodige inzichten uitwisselen. Waarbij het ene jaar het accent ligt op herstel van historisch erfgoed, het andere jaar op biodiversiteit rondom het erf en het volgende jaar op een mooi maar toch efficiënt actief boerenerf. De aanmoediging is vooral een opsteker, zoals een trofee, niet een bedrag in geld. Misschien wel een werkdag op het erf. We zijn de precieze vorm nog ver der aan het uitwerken, maar we kiezen voor een nieuwe manier om elk jaar een eigenaar in 't zonnetje zetten, met elk jaar een moment van publiciteit en ontmoeting. We zouden vooral willen zeggen: hou 'De Boom In' in de gaten, want de volgende keer zullen we u hier zeker meer informatie over geven! De Boom In Lente 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 29