Joan woonde met zijn gezin in Rotterdam. Maar op een gegeven moment wilden hij en zijn vrouw Jacomien wegens familieomstandig heden en de rust graag naar Zeeland verhuizen. Ze konden gaan wonen in Kloetinge, in het huis waar Jacomien is opgegroeid. Joan wilde dan ook graag gaan werken in Zeeland, en vond in 2008 een baan in Goes, als teamhoofd bij DLG (Dienst Landelijk Gebied). Van 2012 tot 2014 was hij gebiedsmanager Zeeland Noord - Brabant West. Maar landelijk werd besloten dat natuurontwikkeling een taak van de provincie zou worden en dat DLG moest worden opge heven. Veel medewerkers van DLG kwamen daarna in dienst van de Provincie. Joan vond een nieuwe, maar tijdelijke baan bij Waterschap Hollandsche Delta. En daarna weer een functie bij Rijkswaterstaat in Dordrecht. Dat betekende weer veel reizen dus. "Dat reizen zelf vind ik niet erg' zegt hij daarover. 'Ik reis graag met de trein. Maar ik was wel pas rond half acht 's avonds thuis'. Dat het SLZ kantoor op slechts een kwartiertje fietsen van zijn huis af ligt, vind hij wel handig, maar dat was zeker niet de belangrijkste reden dat hij reageerde op onze vacature! ''In het algemeen kan ik zeggen dat mijn interesse in de loop der jaren langzaam verplaatst is van alles onderzoeken aan één soort naar het grotere geheel, het landschap.'' zegt Joan. ''De management-kant ervan is leuk, maar ook inhoudelijk interesseert het me. Het karakter van het Zeeuwse landschap behouden is belangrijk, ten eerste voor de inwoners, maar ook voor het toerisme.'' Hij vindt het belangrijk om het enthousiasme van de vrijwilligers en medewerkers van SLZ te behouden en mogelijk nog het draagvlak bij de bevolking en bestuur lijk Zeeland te vergroten. ''Deze baan biedt volop uitdagingen" denkt Joan. ''Als eerste zal ik goed zicht proberen te krijgen wat er allemaal speelt, en waarom dat zo is. Dat goed analyse ren is belangrijk, om verder richting aan processen te kunnen geven." 58 jaar is hij nu. Dus zo'n lang dienstverband bij SLZ als Foort zal niet lukken. Maar een jaar of 9 hoopt hij wel bij SLZ te blijven. Waterbeestjes In zijn vrije tijd is hij nog steeds de water- bioloog. Hij geniet ervan dat zijn dochters het ook interessant vinden, om waterbeestjes te bekijken onder een prepareermicroscoop. Voordat de jongste dochter ook naar de middelbare school ging was hij 'natuurouder' op de Kloetingse school. En ook nu weten bekenden hem nog wel te vinden voor dit soort activiteiten. Zo was hij onlangs nog met een enthousiaste groep leerlingen van de Goese Beatrixschool op de Kaloot, om te kijken wat er daar aan organismen en fos sielen te vinden was. Verder is hij in het weekend vaak in de grote tuin bij zijn huis bezig. "Tuinieren doe ik wel graag." zegt hij. ''Maar ik heb geen modeltuin, die tot in de puntjes verzorgd is. Want daar voor is het te leuk om te volgen wat er gebeurt wanneer de natuur een beetje zijn gang mag gaan.'' Er staan ook nogal wat fruit bomen in de tuin, en Joan vindt het leuk om de eigen fruitoogst te verwerken tot jam en wijn. En hij wandelt graag, zowel in de buurt als tijdens vakanties. Heel wat wijzer neem ik na het interview en een fotosessie buiten afscheid en fiets naar kantoor. "Dat komt wel goed", denk ik, "met die nieuwe directeur...." De Boom In Lente 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 5