f- Tijdens de braderie heeft vervolgens een aantal inwoners van Heinkenszand hiervoor een donatie gedaan. Ook waren er veel bewoners die het aanplanten van een eigen dorpsboom gaard een goed idee vonden. Later kwamen er, naar aanleiding van de berichtgeving in onze nieuwsbrief en op de website van de Dorps raad, nog donaties binnen van de VVD Borsele, Stichting Tekstcase, Stichting Land van Borsele en de familie Kosten. Toen we ons in de materie gingen verdiepen, kwamen we erachter dat er toch wel een flink bedrag nodig is voor het creëren van zo'n dorpsboomgaard. Tevens werd ons duidelijk dat we dit met de giften die we zouden ontvan gen onder het mom van 'Adopteer een fruit boom' niet gingen redden. Daarom hebben we subsidieverzoeken ingediend bij Rabobank Oosterschelde en de gemeente Borsele. Mede dankzij deze subsidies hebben we de Dorps boomgaard Heinkenszand kunnen realiseren! Er is een vruchtbare samenwerking geweest met SLZ en Natuurmonumenten, die ons vak kundige adviezen hebben gegeven. De fruit bomen zijn geleverd door boomkwekerij Meulblok uit Kwadendamme. De feestelijke start van het aanplanten van de Dorps boomgaard op 15 november jl. is inmiddels alweer een paar maanden achter de rug. De circa twintig boompjes staan er keurig bij en nu is het wachten op de komst van de eerste knoppen en bloesem. Vol enthousiasme kijken de schoolkinderen van groep 7/8 terug op deze actieve dag. 'Ik was nog niet klaar met aanplanten. Daarom zijn we na schooltijd teruggegaan om het werk af te maken!' aldus een van de deelnemende kinderen. Cursus Hoogstamfruitbomen snoeien Het doel van een dorpsboomgaard is het creë ren van een groene ontmoetingsplek waar mensen graag heen gaan en waar buitenactivi teiten kunnen plaatsvinden, maar het is zeker ook onze bedoeling om bij te dragen aan de biodiversiteit in Heinkenszand. Na de aanplant van de boomgaard moet er natuurlijk ook onderhoud worden gepleegd. Daarvoor heeft een drietal leden van de werkgroep 'Onder-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 8