Bewoners participeren 2 bij Sprenckpark Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Inleiding Een nieuwe hoogstamboomgaard komt er in Middelburg in de wijk Klarenbeek. Een weiland waar schapen en koeien lopen, willen bewoners behouden en aanvullen met mooie landschapselementen, zodat er nog meer te beleven valt. De bewoners hebben allerlei ideeën rondom groen, activiteiten en bewegen voor bewoners. Een werkgroep komt regelmatig bijeen in Hof ter Veste, waarbij kennis en ervaring van de aanwezigen vanuit eigen deskundigheid wordt gedeeld. Er is samenwerking met de Gemeente Middelburg die een deel van de inrichting van het terrein voor haar rekening zal nemen. Ieder die dat wil kan een steentje bijdragen door een fruitboom te adopteren of door mee te helpen in de werkgroep. Leerlingen zetten de palen in de grond met de handhei Werkgroep Begin 2016 is de bewonersgroep in Middelburg, na een aftrap in 2015, initiatief rijk om samen met de gemeente mee te denken bij de inrichting van hun eigen groene omgeving. In de werkgroep waar bewoners, de Bewonersvereniging van Hof ter Veste, het Wijkteam Klarenbeek, de Gemeente Middelburg, de Tuin van Zeeland, Kranesteijn (SVRZ-woon- en zorg centrum voor ouderen) en de schapenhouder zitten, neemt ook Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) deel. Samen met de werk groep maakt SLZ een eerste plan, wat gepresenteerd is aan belangstellende bewo ners. De werkgroep heeft in diverse bijeen komsten nagedacht over de inrichting van het terrein 'Sprenckpark' en heeft daarbij van de Gemeente Middelburg groen licht gekregen. De werkgroep startte met 8 men sen en heeft eind 2016 met ook participatie van Kranestijn, intussen 12 deelnemers die onderling ervaring en kennis delen. Doel Doel is het creëren van een groene beleef- plek. De werkgroep: "In de boomgaard kan jong en oud straks schaapjes kijken, wande len of bewegen op het rollatorpad. Wie actief aan de slag wil kan meedoen met de aanplant van bomen, heggen of bloemen tuin. Na een paar jaar zijn de bomen groter en is er de kans om te genieten van een appeltje voor de dorst of samen een appel taart te proeven, gemaakt van appels van 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 22